Manavgat’ta kaçak taşınan tavuklar imha edildi

Manavgat'ta kaçak taşınan tavuklar imha edildi

Manavgat'ta D-400 Karayolu’nda Hacıobası yol kontrol noktasında durdurulan bir araçta ele geçirilen 750 tavuk İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

09 Kasım 2018 - 18:10 - Güncelleme: 11 Kasım 2018 - 13:47

  MANAVGAT HABER MERKEZİ

Manavgat ilçe sınırları içinde bulunan Hacıobası müşterek yol kontrol noktasında dün saat 15 sıralarında durdurulan bir Mustafa Ular’ın kollandığı 01 C 9282 plakalı kamyonette evraksız ve taşıma şartları uygun olmayan bir şekilde 750 tavuk götürüldüğü belirlendi. Evrakların eksik olması ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve ‘yurt içinde hayvan ve hayvansal ürünlerin nakilleri hakkında yönetmeliğe muhalefet sebebiyle kamyonet şoförü ve tavukların sahibi olduğu tespit edilen Serdar Tunaz’a 3 bin 668 lira para cezası uygulandı.


Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilen tavuklar, Ulualan mevkiinde bulunan boş arazide, usulüne uygun halk ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde imha edilerek gömüldü.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 2526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AYÇA C.
    7 ay önce
    İnsanlar açlıktan yiyecek bir şey bulamıyor en azından gerekli tetkikler yapılıp kızılay gibi bir yere bağış yapılsaydı yaşayan canlı 1500 tavuğu öldürmek de neyin nesi böyle?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x