Manavgat’ta kadınlar eylem yaptı

Manavgat'ta kadınlar eylem yaptı

Son günlerde Kaçırıldıktan sonra ölü olarak bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile kaybolan diğer çocuklar için cumhuriyet meydanında toplanarak ‘idam istiyoruz’ diye slogan attı.

05 Temmuz 2018 - 12:06

 

Son günlerde artan kayıp çocuklar ve kaçırıldıktan sonra ölü olarak bulunan ve otopsisinde cinsel istismar bulguları çıkan Ankaralı Eylül Yağlıkara ile açlıktan öldüğü belirlenen Ağrılı Leyla Aydemir için Manavgat’ta bir grup kadın sosyal medya üzerinden örgütlenerek cumhuriyet meydanında eylem yaptı. Dün akşam saat 19:30’da gerçekleşen eylemde kadınların siyah kıyafet giymesi dikkati çekerken bazı kadınlar bebekleri ve çocuklarıyla meydana geldi.

Geniş güvenlik önleminin alındığı cumhuriyet meydanında kadınlar, “İdam istiyoruz; çocuğa uzanan eller kırılsın; urganlar meydana; uyuma anaların sesi ol; çocuk susar sen susma; çocuklar oynasın, ölmesin” şeklinde slogan attı. Yaklaşık yarım saat süren eylemde ellerinde ‘çocuk istismarına hayır, çocuklara uzanan eller kırılsın, idam istiyoruz’ yazılı dövizler taşıyan kadınlar alkışlarla yaşanan kaçırma ve çocuklara yönelik şiddet eylemlerini protesto etti. Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Haber: Mithat Abakan

Bu haber 2310 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı