Manavgat'ta kayıp genci arama çalışmaları 5'inci gününde

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Metacore Uluslararası Müzik Festivali'nin son günü kaybolan Yıldırım Selim Özersinci’yi (29) arama çalışmaları 5’nci gününde devam ediyor.

Manavgat'ta kayıp genci arama çalışmaları 5'inci gününde
14 Haziran 2019 - 13:37 - Güncelleme: 15 Haziran 2019 - 16:18

MANAVGAT HABER MERKEZİ

 

Manavgat'ın Oymapınar Mahallesi'nde Oymapınar Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda geçen Çarşamba günü başlayan Metacore Festivali'nin organizasyonunda görevli Yıldırım Selim Özersinci, Pazartesi günü sabah saatlerinde kamp alanından ayrılıp ormanın içinden Manavgat Barajı gölüne doğru giderek kayboldu. Uzun süre kendisinden haber alamayan arkadaşlarının haber vermesi üzerine başlatılan arama çalışmalarında kayıp gencin elbiseleri baraj gölüne inen patika yolda bulundu. Havadan polis helikopteri destekli karada ve baraj gölünde devam eden arama çalışmalarında herhangi bir sonuç alınamadı. 

Yıldırım Selim Özersinci’yi aramak amacıyla bugün sabah saatlerinde jandarma komando taburu, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Sualtı Kurtarma (SAK), Sahil Güvenlik Komutanlığı, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan ekipler, karada ve baraj gölünde çalışmaya başladı. Şu ana kadar herhangi bir sonuç alınmazken, aramanın akşam geç saatlere kadar devam etmesinin planlandığı belirtildi. 

Arama yapan jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları, Manavgat Barajı gölünün içinde çamurdan dolayı görüş mesafesinin çok az olduğu ayrıca ağaç kökleri nedeniyle yeterince hızlı çalışamadıklarını belirtti. Dalgıçlar, gölde oluşan dalgalarında çalışmalarını zorlaştırdığını anlattı.

Manavgat Oymapınar Mahallesi’nde 4 gün önce kaybolan Yıldırım Selim Özersinci'yi arama çalışmaları dün sabah erken saatlerde Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Akseki Jandarma Komando Taburu’ndan gelen arama birliği, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından karadan, havadan ve gölden sürdürüldü. Arama çalışmalarını Yıldırım Selim Özersinci’nin babası Melih Özersinci ve yakınları da takip etti. 


Dün öğleden sonra bölgede başlayan şiddetli yağış nedeniyle saat 14:30 sıralarında ara verilen arama çalışmalarına bugün devam edilyor.

HABER:Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum