Manavgat'ta milyonluk dolandırıcılık

 ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde eşlerinden boşanmak isteyen zengin kadınları hedef alan bir çete 3 milyon liradan fazla vurgun yaptı. Çete üyelerinin kadınlara kendilerini büyücü ve hoca diye tanıttıkları tespit edildi. Polisin eş zamanlı olarak Manavgat, Antalya, Eskişehir ve Ankara’da gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda 16 kişi yakalandı

Manavgat'ta milyonluk dolandırıcılık
25 Haziran 2019 - 12:35 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 14:25

 


Manavgat’ta eşleriyle problemleri olan boşanma aşmasında ki zengin kadınları hedef alan çete üyeleri kadınları eşleriyle aralarındaki sorunları çözeceklerini belirterek, E.Ç. ile tanıştırdı. Kadınları, kendisinin daha önce bir çok ailenin yeniden bir araya gelmesine vesile olduğunu iddia eden E.Ç. büyücülük ve üfürükçülük yöntemiyle kadınlardan 3 milyon liradan fazla parayı nakit veya kredi çektirerek aldı. Bazı kadınlarla şirket kurarak onları borçlandıran E.Ç.’nin dolandırıcı söylediklerini yapmaması üzerine bir çok kadın Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 


Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri eşzamanlı olarak Manavgat, Antalya, Eskişehir ve Ankara’da gerçekleştirdikleri operasyonlarda 13 kişiyi göz altına aldı. Göz altına alınanların ifadesi doğrultusunda 3 kişi daha göz altına alındı. Şüpheliler polis merkezinde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından ‘Dini Duyguların İstismar Edilmesi Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan sulh ceza mahkemesine sevk edilen şüphelilerden E.Ç tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Şüphelilerin adliyeye getirilmesi sırasında dolandırılan kadınlardan birisi fenalaştı. Vatandaşların haber vermesi üzerine Manavgat Adliyesi’ne gelen sağlık ekipleri kadını hastaneye götürdü. Adı öğrenilemeyen kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan çakmak
    11 ay önce
    Àllah tan gelen ve ondan istenen ďileklerinizde aracıya gerek yok