Manavgat’ta muz yetiştiriciliği zirvesi

Manavgat'ta muz yetiştiriciliği zirvesi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Sanayici İş Adamları Derneği (MASİAD) işbirliği ile Cuma günü (08.12.2017) saat 19.30’da gerçekleştirilecek panelde muz yatırımının geleceği konuşulacak..

08 Aralık 2017 - 14:06

MANAVGAT'TA MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

MATSO ve MASİAD işbirliği ile MATSO Otogar Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek panelde muz yatırımının geleceği konuşulacak. 8 Aralık Cuma günü, Saat 19.30’da  başlayacak olan, Manavgat’ta muz yetişriciliği ve destekleri konulu panele Manavgat'ta muz yatırımı ile ilgilenen işadamlarının katılması bekleniyor. Panelde Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, Manavgat’ta muz tarımı ve bakanlık destekleri, Ziraat Bankası Manavgat Şube Müdürü Cumhur Seki, Tarımsal Krediler, Crow Muz Genel Müdürü Ahmet Özdemir, muz yetiştiriciliği- (hastalık ve zararları), Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Oytun eylem Doğmuş ise imar mevzuatı kapsamında sera yapıları konusunda bilgiler verecek.

BOZTAŞ'TAN DAVET

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ta örtü altı muz üretimin her geçen gün artış gösterdiğini belirterek düzenleyecekleri panel ile yatırımcılara ışık olmayı amaçladıklarını söyledi. Boztaş, çok değerli konuşmacıların yatırımcılara sunacağı bilgilerin yanı sıra panel sonunda yatırımcı ya da yatırım yapmak isteyenlerin sorularına da yer verilecek. Panelimize yatırım yapmak isteyen ya da yapan herkesi davet ediyoruz” dedi.

MANAVGAT MUZ ÜRETİMİNDE MARKA OLABİLİR

2012 yılında yok denecek kadar az olan muz üretiminin 2017 yılının sonunda 750 dekar civarında olduğuna vurgu yapan Başkan Boztaş, önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük üreticisi noktasına gelerek marka olabileceğini düşündüğünü söyledi. Boztaş, “verilen desteklerin devam etmesi halinde Manavgat’ın toprak yapısı, mikro kliması, coğrafi yapısı ile atıl kalan tarım alanlarımızın örtü altı alanlara gireceğini, nitelikli kontrollü bir muz üretiminin yapılacağını düşünerek, önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük üreticisi noktasına geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Manavgat Son Haber / Adem Polat

Bu haber 5866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x