Manavgat'ta Ödüllü Bilgi Yarışması düzenledi

ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği tarafından 4’ncüsü Manavgat’ta düzenlenen ödüllü bilgi yarışmasında Odaönü Çallıoğlu Ortaokulu 1’nci oldu.

Manavgat'ta Ödüllü Bilgi Yarışması düzenledi
04 Mayıs 2019 - 08:37 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 17:52
Reklam

ANTGİAD Ödüllü Bilgi Yarışması

Manavgat İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve Odaönü  Çallıoğlu Ortaokulu, Belenobası Ortaokulu, Değirmenli Ortaokulu’nun yarıştığı bilgi yarışmasını Kaymakam Mustafa Yiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİİD) Başkanı Mücahit Tatar ile davetliler ve öğrenciler izledi. Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Yarışmadan önce bir konuşma yapan ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz, Manavgat’ta 4’ncüsünü düzenledikleri yarışmayı daha önce Kepez, Döşemealtı ve Muratpaşa’da yaptıklarını hatırlattı. ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dijitalleşen dünyada gelecek için tahmin yürütemezsiniz aksine tasarlar ve yaşarsınız. Geleceğin tasarımı elbette siz gençlerin elindedir. Bu gayeyle ileri medeniyetler seviyesine ulaşmamızı sağlayacak tek unsur sizlerin yetkin bireyler olarak yetişmesidir. Bu yetkinliğin en mühim öğesi ise eğitimdir.”
Mustafa Cengiz’in konuşmasının ardından Odaönü  Çallıoğlu Ortaokulu, Belenobası Ortaokulu, Değirmenli Ortaokulu öğrencileri yarışmada 20 soruya cevap verdi. Yarışma sonucunda birinciliği Odaönü  Çallıoğlu Ortaokulu kazanırken, Belenobası Ortaokulu ikinci ve Değirmenli Ortaokulu’da üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Odaönü  Çallıoğlu Ortaokulu öğrencileri dizüstü bilgisayarlardan oluşan hediyelerini Kaymakam Mustafa Yiğit, ikinci olan Belenobası Ortaokulu öğrencilerine hediye edilen tabletleri Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yiğit, üçüncü olan Değirmenli Ortaokulu öğrencilerine ise hediye bisikletleri MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu tarafından verildi.

Haber ve Şikayetleriniz için Size bir telefon kadar yakınız..

0850 304 47 69

(WhatsApp

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum