Manavgat’ta sahil güvenlik botları hizmete girdi

Manavgat’ta sahil güvenlik botları hizmete girdi

Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı tarafından Manavgat tarihi köprü altında konuşlandırılan 2 adet kontrol botu için tören düzenlendi...

24 Temmuz 2018 - 15:45

 

2 ast subay 5 uzman erbaş’ın görev yapacağı botlar hem ırmakta hem de sahil bandında denetimler yapacak. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit: “Manavgat ırmağında yaklaşık 70 adet tekne hizmet veriyor. Manavgat ırmağı zor bir ırmak sık sık boğulmalar yaşanıyor. Onun için bundan sonra hem ırmakta hem de sahil bandında sık sık denetimler yapılacak” dedi.

Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı tarafından Manavgat tarihi köprü altında konuşlandırılan 2 adet kontrol botu için tören düzenlendi. Kontrol botlarında 2 astsubay ve 5 uzman erbaş görev yapacak. Kontrol botlarının hizmete girmesi nedeni ile tarihi köprü altında tören düzenlendi. Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Sahil Güvenlik Antalya Grup komutanlığı komutanı Yarbay Sezai Öztürk, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Adli yargı komisyon Başkanı Erdem Ersoy, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kürşat Şenol, Sağlık Müdürü Aşur Eker, Liman Başkanı Deniz Kaya katıldı. Törende bir konuşma yapan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit :" Sahil güvenlik komutanlığı genişleme çerçevesinde farklı yerlere konuşlanıyor. Karakol niteliğinde. Manavgat'ta karakol niteliğinde örgütleniyor ve şu anda 2 tane  botu kazandırmış bulunuyoruz. Bu botlarda  2 astsubay 5 uzman erbaş olmak üzere 7 personel görev yapacak. Ofisi İlçe jandarma komutanlığında olacak ve Manavgat'a hizmet verecek. Biliyorsunuz önceden ya  Antalya'dan yada kemer'den veyahut Alanya'dan geliyordu Sahil güvenlik ekibi. Şimdi hizmet ayağımıza geldi. Manavgat bundan sonra güzel hizmetler görecek. Manavgat ırmağında biliyorsunuz boğulmalar nedeni ile sıkıntı yaşanıyor.  Bundan sonra sık sık denetimler olacak. Biliyorsunuz 70 'e yakın tekne burada taşımacılık yapıyor. Bunlar denetlenecek. Bu denetimler sık sık yapılacak. Biliyorsunuz daha öncede söyledik Manavgat ırmağı kolay bir ırmak değil. Su debisi en yüksek ırmaklardan bir tanesi. Her zaman can tehlikesi var. Dolayısıyla burada bu denetimler yapılacak. Hem sahilde su sporlarında diğer taşımacılık seyahat işleri gibi alanlar denetlenecek. Onun dışında biliyorsunuz zaman zaman insan ticareti de oluyor buda sıkı bir denetim altına alınacak ve buda Antalyamız için büyük bir güvence kaynağı olacaktır diye düşünüyorum. Ben burada çalışan bütün tekneci arkadaşlara şimdiden kurallara uymaları konusunda uyarıyorum. Bütün vatandaşlarımızda aynı şekilde. Bu hizmet onların güvenliği içindir" dedi.

SU ÜZERİ İÇİN ÖNLEM ALDIK

Sahil güvenlik botları ise su üstünde kontrol sağlanacağını ancak su altında ise arama kurtarma işleminde şu anda proje aşamasında olduğunu söyleyen Kaymakam Yiğit;" Dalış timi için sahil güvenlik nezdin de kadro oluşturuldu. Sahil güvenlik binasının projesi de hazır. Bu proje önümüzdeki sonbaharda ihale edilecek. Hizmet binası yapıldıktan sonra su altı için önlem alabileceğiz. Şuanda sadece su üzeri için önlem alıyoruz. Su altı kadromuzda var ama kısa vadede gerçekleşmeyecek" dedi.

Haber: Hakan Tankaya

Bu haber 5032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazeteci Recep Memili tutuklandı
Gazeteci Recep Memili tutuklandı