Manavgat'ta Üçüncü Fakülte Heyecanı

Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Manavgat Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert açıkladı, ''İlçe'de üçüncü fakültenin kurulması ile ilgili çalışmalar başladı, komisyon oluşturuldu'' dedi..

22 Ekim 2017 - 16:30 - Güncelleme: 22 Ekim 2017 - 16:56

MANAVGAT'A 3. FAKÜLTE AÇILACAK

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Kahvaltıya MASİAD Başkanı Turgay Akar, yönetim kurulu üyeleri, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş ve AÜ Manavgat MYO  Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert katıldı. 

Manavgat iş dünyası olarak ilçeye devlet üniversite kurulmasını önemsediklerini ve bu doğrultuda yapılacak olan bütün çalışmalara destek vereceklerini söyleyen MASİAD Başkanı Turgay Akar, açılması planlanan 3’ncü fakülteyle birlikte üniversitenin kuruluş aşamasına geçileceğini ve 2019 yılından önce Manavgat Üniversitesi’nin hazırlıklarına başlanacağını öngördüklerini kaydetti. 

AÜ Manavgat MYO müdürü  Prof. Dr. Hakan Sert, Manavgat ilçesinde Yüksek öğrenim faaliyetlerinin Meslek Yüksek Okulu ile başladığını, ardından yapılan Turizm Fakültesi sayesinde ise bölge'de bir canlılığın başladığını belirterek, 2 yeni fakülte'nin yapılması durumunda ise Manavgat Üniversitesinin hayata geçirilmesinin önünde bir engel olmadığını söyledi. Dr. Sert, Şehrin sosyal hayatı ve vizyonunun gelişmesi açısından öğrencilerin öneminin büyük olduğunu ifade etti.

KOMİSYON KURULDU

Bakanlar Kurulu tarafından Manavgat’ta ikinci fakülte olarak Sosyal ev Beşeri Bilimler fakültesinin kurulduğunu hatırlatan Prof. Dr. Hakan Sert, “Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ne önümüzdeki yıl öğrenci alınması planlanıyor, dekan ataması da yapılacak. 3’üncü fakülte olarak ise Mühendislik ve Doğa Bilimleri ya da Eczacılık Fakültesi olarak düşünülüyor. Bu konuda komisyon oluşturduk, önümüzdeki süreçte bu da belirlenecek. Manavgat Üniversitesi yolunda emin adımlarla yürüyoruz, bu yolda bizimle yürüyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kenan Kaymakçıoğlu

Bu haber 3258 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak
Tarihi Selçuklu kervan yolu turizme kazandırılacak