Manavgat'ta yangın: 4 ev, 4 samanlık ve 1 ahır yandı

Manavgat'ın Yeşilbağ Mahallesi’nde meydana gelen yangında 4 ev, 4 samanlık ve 1 ahır tamamen yandı. Yeşilbağ Mahallesi Dumanlı mevkiinde bugün sabah saat 05:00 sıralarında yangın çıktı. Bölgede esen şiddetli poyrazın etkisiyle...

Manavgat'ta yangın: 4 ev, 4 samanlık ve 1 ahır yandı
11 Ağustos 2019 - 13:51 - Güncelleme: 11 Ağustos 2019 - 13:58
Reklam

MANAVGAT'TA YANGIN

Manavgat’ın Yeşilbağ Mahallesi Dumanlı mevkiinde bugün sabah saat 05:00 sıralarında yangın çıktı. Bölgede esen şiddetli poyrazın etkisiyle kısa sürede büyüyen ev, samanlık ve ahırlara ulaştı.  Mahalle halkının haber vermesiyle olay yerine Manavgat’ta konuşlu yangın söndürme helikopteri, Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve sevk edildi. Müdahalenin ardından söndürülen yangında 4 ev, 4 samanlık ve 1 ahır tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Evlerin bahçelerinde bulunan meyve ağaçlarının da yandığı yangında vatandaşların ve ahırda bulunan hayvanların zarar görmediği belirtildi. 
Yapılan incelemede, yangının elektrik direğinden kıvılcım atılmasının ardından önce yerdeki otların tutuştuğu ardından şiddetli poyrazın etkisiyle yangının büyüdüğü tespit edildi.

Haber: Mithat Abakan

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum