Manavgat'tan Diyarbakır'a Gittiler, Bir hayal daha gerçek oldu

İlk olarak Manavgat'ta başlayan ve ardından kısa sürede Türkiye'nin her noktasına uzanan bir iyilik hareketi haline dönüşen Hayallerimin Elinden Tut Projesi, bu kez Diyarbakır'lı kız öğrenci Halime'nin hayallerini gerçekleştirdi...

Manavgat'tan Diyarbakır'a Gittiler, Bir hayal daha gerçek oldu
22 Nisan 2019 - 21:20 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 21:53
Reklam

Türkiye'nin farklı noktalarında desteğe muhtaç öğrenciler için seferber olan proje çalışanları geçtiğimiz yıllarda Diyarbakır'ın Hani ilçesinde yaşayan Halime’nin hayalini paylaşmıştı. Halime'nin bir mektuba yazarak çalışanlara verdiği hayalleri ise görenleri duygulandırmıştı.

LUNAPARK VE ATATÜRK HAYALİ

Hayallerini kağıda döken Halime, hayatında hiç gidemediği lunapark'a giderek, orada doyasıya eğlenmek istediğini yazmıştı. Onun diğer isteği ise Anıtkabir'e gidebilmekti.

Hayallerimin Elinden Tut Sosyal Sorumluluk Projesi kurucusu Rabia İnci Özen

''En çok gerçekleştirmeyi çok istediğimiz hayallerden birisi gerçek oldu. Halime’nin sadece iki hayali vardı. Hiç gitmediği lunapark’a gitmek ve Anıtkabir’e Atamızı ziyaret etmek istediğini yazmıştı. O tarihte bir dergiye verdiğimiz röportaj da bundan bahsetmiştik. Röportajı gören duyarlı vatandaşlarımızdan bu yönde bir çok destek mesajları aldık. Daha sonraki süreçte Atatürkçü Düşünce Derneği Çayyolu Şubesi Halime'nin bu hayalini gerçekleştirmek istedi, Halime’yi ve ailesini Ankara’da konuk ederek bu hayali gerçekleştirdi. Halime bugün Anıtkabir’de Atamızla buluştu. Siz yeter ki hayal edin çocuklar! ADD Çayyolu Şubesine sonsuz teşekkürler.'' dedi.

Haber ve Şikayet hattımız:

05416065455 (WhatsApp)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum