Minik Hasan Şerif için Manavgat Kaymakamlığı devrede

Manavgat'ta nefes borusu darlığı nedeniyle çeşitli hastalıkla boğuşan Hasan Şerif Civelek (5) 'in yarım kalan fizik tedavisine devam etmesi için kaymakamlık devreye girdi

Minik Hasan Şerif için Manavgat Kaymakamlığı devrede
27 Mayıs 2019 - 14:52 - Güncelleme: 27 Mayıs 2019 - 16:29

MANAVGAT HABER MERKEZİ

 

Manavgat'a 80 kilometre uzaklıkta, Toros Dağları'nda bulunan kırsal Burmahan Mahallesi'nde oturan Refiye (42) ile Muhammet Civelek (38) çiftinin 2014 yılında dünyaya gelen çocukları Hasan Şerif, doğum sırasında beynine oksijen gitmediği için birçok rahatsızlıkla doğdu. Doğumdan 6 ay sonra çocuklarındaki rahatsızlıkları fark eden aile önce doğumu gerçekleştirilen özel hastaneye, ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan muayeneler sırasında minik Hasan Şerif'in nefes borusunun dar olduğu ve beynine yeteri kadar oksijen gitmediği belirlendi. Normal gelişimini tamamlayamayan Hasan, ayda bir defa ailesi tarafından Manavgat'tan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülüyor. İlk başlarda hastanede tedavisi sırasında doktorunun talebiyle fizik tedavi gören Hasan Şerif, ailenin ekonomik durumunun bozulması sonucu bu tedaviye devam edemez hale geldi.


Haberin medyada yer alması üzerine Manavgat Kaymakamlığı devreye girdi. Kaymakam Mustafa Yiğit’in talimatıyla devlet hastanesinden bir ekip Burmahan Mahallesi’ne giderek Hasan Şerif’in ailesiyle görüşecek. Verilecek rapor doğrultusunda, küçük çocuğun tedavisine devam edilmesi sağlanacak. Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, devlet hastanesi başhekimiyle görüştüğünü belirterek, “Hasta çocuk hakkında gerekli bilgileri aldım. Çocuğumuz daha önceden hastanemizde kayıtlıymış. Bir süreden beri tedavisine devam etmemiş. Bugün hastanemizden bir ekip köye giderek rapor tutacak. Gerekirse bizde destek vereceğiz ve ailenin Manavgat’a yerleşmesini sağlayacağız. Böylelikle tedavisi daha hızlı yapılacak. Zaten babası da Manavgat’ta otelde çalışıyormuş, böylece baba da ailesinden ayrı kalmayacak” dedi.


Öte yandan ailenin maddi durumunun Manavgat Belediyesi tarafından takip edildiği ve belediyenin aileye düzenli bir şekilde yardım yaptığı belirtildi.

 

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum