öğrenci sayımızın daha da artmasını bekliyoruz

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde bin 663’ü özel öğrenci olmak üzere 46 bin öğrenci dersbaşı yaptı. Manavgat Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, 2019/2020 eğitim öğretim döneminde ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bin 663’ü özel öğrenci olmak üzere yaklaşık 46 bin öğrencinin dersbaşı yaptığını söyledi.

öğrenci sayımızın daha da artmasını bekliyoruz
09 Eylül 2019 - 14:41 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 15:03
Reklam

Manavgat’ta 46 bin öğrenci dersbaşı yaptı


Kayıtların devam ettiğini belirten Muammer Sarıdemir, “Öğrenci sayımız önümüzdeki günlerde daha da artacaktır. Devlet memurlarının tayinleri ve taşınma suretiyle Manavgat’a gelecek olan ailelerin çocuklarıyla birlikte öğrenci sayımız daha da artmasını bekliyoruz” dedi. 

Manavgat’ta 11 anaokulu, 124 ilkokul ve ortaokul, 34 genel ve meslek lisesi olduğunu belirten Muammer Sarıdemir, bu eğitim ve öğretim döneminde 32 derslikli 60’ncı Yıl İlköğretim Okulu ve 24 derslikli Hacı Sultan Mehmet Kara Ortaokulu’nun hizmete girdiğini söyledi. Birisi lise olmak üzere 2 okulunda tamamlanmak üzere olduğunu anlatan Sarıdemir, “Ilıca’daki lise şu anda tamamlandı. Ancak tercih dönemine yetişmediği için öğrenci alamadık. Gelecek yıl öğrenci alacağız” dedi.


Yeni eğitim ve öğretim yılının bütün öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Muammer Sarıdemir, “Manavgat olarak bu senede, özel ve resmi okullarda öğrencilerimize çok iyi bir eğitim vererek, sınavlarda başarılı olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Haber: Mithat ABAKAN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum