Öğretmenim diyerek kasaptan 300 liralık ürün aldı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde bir kasaptan ‘rehber öğretmenim’ diyerek 300 liralık ürün alarak sırra kadem basan ve adını E.E.Y olarak söyleyen kadının bir çok esnaftan da benzer şekilde ürün aldığı belirtiliyor.

04 Ekim 2019 - 09:53 - Güncelleme: 04 Ekim 2019 - 10:03

Öğretmenim diyerek kasaptan 300 liralık ürün aldı


Manavgat’ın Sarılar Mahallesi’nde Ramazan Kara’nın (27) işlettiği kasap dükkanına geçen pazartesi akşam saat 20:20 sıralarında gelen Sarılar’da bir ilkokulda rehber öğretmenlik yaptığını ve adının  E.E.Y olduğunu belirten bir kadın birçok ürün siparişi verdi. Kasaplık ürünler hazırlanırken zeytinyağı siparişi de veren kadın, bir süre kasap Ramazan Kara ile sohbet etti. Kadın, kendisinin Sarılar Mahallesi’nde bulunan ilkokulda rehber öğretmen olduğunu söyledi. Okuldaki durum ve okul müdürüyle ilgili sohbet eden Ramazan Kara, siparişleri hazırlayarak kadına verdi. Çantasında kredi kartı arayan ve bulamayan kadın, ücreti ertesi gün (Salı) vermek istediğini söyleyince, kasap kabul etti. Kadının, salı günü gelmemesi üzerine kasap Ramazan Kara, okul müdürünü aradığında, okulda öyle birinin çalışmadığını öğrendi. Kasap Ramazan Kara, jandarmaya olayı haber vermesine rağmen şikayetçi olmayınca, kadın hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

Ramazan Kara, akşam saatlerinde dükkanı kapatmaya hazırlandığı esnada bir kadının geldiğini belirterek, “A’dan Z’ye diyeyim, tavuk ürünleri, et ürünleri, bal, tahin ve zeytinyağı istedi. Zeytinyağı bizim dükkanımızda yoktu, eniştem satıyordu, özellikle onu istedi, getirttim. Alışverişini yaptı ve hiçbir malzemeyi doğratmamı istemedi, tüm tüm aldı ürünleri. Ben bunun üzerine az biraz şüphelendim. Zeytinyağının gelmesini beklerken sohbet ettik. Bana, ‘Ben, Sarılar Mahallesi’ndeki ilkokulda rehberlik öğretmeniyim’ dedi. Bunun üzerine bende ismini vermeden, okul müdürünü sordum, bana okul müdürünün adını söyleyerek çok iyi tanıdığını belirtti. Okulla ilgili biraz daha sohbet ettik” dedi.

Zeytinyağı da gelince ürünleri kendisine hazırlayıp verdiğini söyleyen kasap Ramazan Kara, “Bana fiyatı ne kadar diye sorunca, bende ‘320 lira ama siz 300 lira verin yeter’ dedi. Çantasını karıştırdı. Kartını okulda öğretmen dolabında unuttuğunu ve ücreti ertesi gün geçerken bırakmasının uygun olup olmadığını sorunca, bende ‘okulda öğretmen’ diye ‘tabi olur’ dedi. Adını soyadını ve telefon numarasını aldım. Ertesi günü öğlene kadar gelmeyince okul müdürünü aradım, okul müdürü bana, ‘Ramazan, geçmiş olsun. Sen ilk arayan değilsin, bizim burada böyle bir öğretmen yok’ dedi. Ben daha sonra soruşturunca Manavgat’ta bir sürü kasaptan böyle alışveriş yaptığını, hatta aralarında çiçekçilerinde olduğu bir sürü esnaftan da bu şekilde alışveriş yaparak ortadan kaybolduğunu öğrendim” dedi.

Kasap Ramazan Kara, olayın ardından jandarmayı arayarak haber verdiğini ancak şikayetçi olmadığını da sözlerine ekledi.

Adının  E.E.Y olduğunu söyleyen kadının kasap dükkanında yaptığı alışveriş, işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamera görüntülerinde kadının, kasaba siparişleri vermesi, kasapla konuşması ve işyerinden ayrılması görülüyor.

Haber: Mithat ABAKAN

Bu haber 698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı