Okan Sezen cinayetinin şüphelisi 29 ay sonra yakalandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde Haziran 2016’da Manavgat Yelken, Sualtı ve Su Üstü Sporları Derneği (MYSSSD) Başkanı Okan Sezen'in (60) öldürülmesi olayıyla ilgili aranan şüphelilerden Hasan Yıldırım yakalandı.

Okan Sezen cinayetinin şüphelisi 29 ay sonra yakalandı
21 Kasım 2018 - 14:16 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 10:51
Reklam

MANAVGAT HABER MERKEZİ

Manavgat'ın Titreyengöl turizm bölgesi sahilinde, 30 Haziran 2016'da iddiaya göre, kaçak su sporları istasyonu nedeniyle MYSSSD Başkanı Sezen ve çocukları ile Hasan Yıldırım, kardeşi Mehmet Ali Yıldırım ve Hasan Yıldırım'ın şoförü Doğan Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu kalabalık grup arasında tartışma çıktı. Tartışma, kavgaya dönüşürken, kimin ateşlediği belli olmayan tabancadan çıkan kurşunların isabet ettiği Okan Sezen, ağır yaralandı. Sezen, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.


Hasan Yıldırım ve Mehmet Ali Yıldırım, firar ederken, Ocak 2017’de Manavgat İlçe Jandarma Merkez Karakolu Komutanlığı'na gelen Kenan Yüce, kavgada ateş edenin kendisi olduğunu söyleyerek, teslim oldu. Şüphelinin jandarmada yapılan sorgusunda, olayda kullanılan tabancayı ormanda düşürdüğünü belirtmesine rağmen bölgede yapılan aramalara karşın silah, bulunamadı. Şüpheli tutuklanırken, Hasan ve Mehmet Ali Yıldırım hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Olayla ilgili davanın görülmesine Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediliyor. Şüpheli Kenan Yüce mahkemede verdiği ifade de Okan Sezen’i kendisinin öldürdüğünü söyledi. 


Olayla ilgili olarak 29 ay boyunca kaçak hayatı yaşayan Hasan Yıldırım, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından geçen Çarşamba günü Manavgat’ta düzenlenen bir operasyonla gizlendiği evde yakalandı. Hasan Yıldırım’ın ‘kasten öldürme’ suçu haricinde, 'nitelikli cinsel saldırı', 'görevi yaptırmamak için direnme' ve 'tehdit' suçlarından arandığı ve ‘imar kirliliğine neden olmak’ suçundan ise 1 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Hasan Yıldırım, sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum