Öz kızına nitelikli cinsel istismarla suçlanan baba beraat etti

Serik'te 2017 yılının Eylül ayında 5 yaşındaki öz kızına nitelikli cinsel istismarda bulunmakla suçlanan A.A. Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada beraat etti.

Öz kızına nitelikli cinsel istismarla suçlanan baba beraat etti
30 Mayıs 2019 - 12:53

 

Serik'te oturan A.A. hakkında, 2017 yılı eylül ayında kızı İ.A.'ya zincirleme nitelikli cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma sonucunda tutuklanan ve 13 gün cezaevinde kalan A.A. itiraz üzerine serbest bırakıldı. İ.A., Antalya’da çocuk yurduna yerleştirildi. Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme ilk duruşma yapılmadan önce verdiği ara kararla yayın yasağı getirdi. Görülen duruşmalarda tutuksuz sanık A.A. kendisinin suçsuz olduğu ve öz kızına karşı böyle yüz kızartıcı bir suç işlemediğini belirtti. A.A., olayı bu hale getirenin boşanma aşamasında olduğu N.A. olduğunu belirtti. Şikayetçi olan İ.A.’nın annesi N.A. ise eşinin kızına karşı nitelikli cinsel istismar suçunu işlediğini, kızının kendisine anlattığını belirtti. 


Mağdur İ.A.’nın alınan ilk ifadesinde babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatmasına karşı daha sonra ifadelerin de öyle bir durum olmadığını anlattı. Mağdurla görüşen sosyal hizmet uzmanı da raporunda cinsel istismar bulgularının oluşmadığını belirtti. Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi’nin verdiği raporda ise cinsel istismara dair emareler olduğu belirtildi.


Davanın 15 Mayıs’ta görülen duruşmasında esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, sanık hakkında ‘öz kızına karşı nitelikli cinsel istismar’ nedeniyle dava açılmış olmasına rağmen, olayla ilgili iddiaların soyut olduğu, kesin ve inandırıcı delillerin elde edilemediğini belirterek beraatini istedi.


Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın karar duruşmasında, tutuksuz sanık A.A., İ.A.’nın annesi şikayetçi N.A. ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada savcının esas hakkındaki görüşüne karşı savunma yapan şikayetçinin avukatı Serap Ertuğrul, dosya kapsamında dinlenilen tanıkların ifadeleriyle cinsel istismarın sabit olduğunu belirterek, “Özellikle Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi’nin dosyada raporu varken, sosyal hizmet uzmanının raporuna itibar edilemez. 6’ncı İhtisas Dairesi bu konuda en üst mercidir. Mağdur çocuk babasının yanına geldikten sonra ifadesini değiştirmiştir. Mağdur çocuğun daha önceki beyanları sabittir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.


Sanık A.A. ise suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Kızım, ‘Ben babamı istiyorum’ diyerek yanıma gelmiştir. Çocuğum yurda yerleştirilip, benden uzaklaştırılarak mağdur edilmiştir. Suçsuzum beraatimi istiyorum” dedi. Duruşmaya katılan şikayetçi N.A. ise sanığın cezalandırılmasını istedi.


Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık A.A. hakkında öz kızına karşı nitelikli cinsel istismar suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunamadığını belirterek, Bölge Adliye Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere sanığın beraatine karar verdi.

HABER:Mithat ABAKAN


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum