Sarılar’daki market soygununu çevre mühendisi yapmış
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sarılar'daki market soygununu çevre mühendisi yapmış

Manavgat’ta geçen ay bir zincir markete ait şubeye motosikletiyle gelerek silahlı soygun yaptığı iddiasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü 2’ncilikle bitiren şüpheli 43 yaşındaki T.B. tutuklandı.

03 Aralık 2017 - 12:48 - Güncelleme: 05 Aralık 2017 - 17:02

SARILAR'DAKİ MARKET SOYGUNUNUN ARKASINDAN ÇEVRE MÜHENDİSİ ÇIKTI

Manavgat Sarılar Mahallesinde akaryakıt istasyonu karşısındaki zircir market şubesine kafasında bere ile gelerek, kasiyerlere silah doğrultarak soygun gerçekleştiren kişi Jandarma tarafından kurulan özel ekip tarafından yakalandı. Jandarma ekipleri mağazadan ve çevrede bulunan işyerlerine ait güvenlik kameralarından alınan görüntüler üzerinde saatler süren incelemeler yaptı. 

MAĞAZA ÇALIŞANI SESİNDEN TANIMIŞ

Gündüz saatlerinde mağazaya gelerek alışveriş yapan bir müşterinin sesini, soygunu gerçekleştiren kişinin ses tonuna benzeten mağaza çalışanının haber vermesiyle kameralar tekrar incelendi, şüphelinin eşgali bulundu.

KURUSIKI TABANCA VE MAKYAJ MALZEMESİ BULUNDU
Belirlenen eşgal üzerine, şüpheli T.B.’nin adresini tespit eden jandarma ekibi, savcılıktan şüpheliyi yakalama ve ikametinde arama yapma izni aldı. İkametine yapılan baskında şüpheli T.B. göz altına alınırken, evde yapılan aramada olayda kullandığı kurusıkı tabanca ve çeşitli makyaj malzemeleriyle mağazadan alındığı belirlenen 2 bin 400 lira ele geçirildi. 

İŞSİZ VE BORÇLU OLDUĞUNU ANLATTI
T.B.’nin yapılan sorgulamasında, tanınmamak için olayı gerçekleştirdiği gün saçını ve sakalını boyadığı, markete bu şekilde gittiği ve kendisine kimsenin yardım etmediğini söylediği belirtildi. Şüpheli T.B.’nin uzun süredir işsiz olduğu, yaşlı annesine baktığı ve bankalara olan borçları nedeniyle haciz takibatına uğradığı bu nedenle soygunu gerçekleştirdiğini söylediği belirtildi. 


“BAŞKA ÇAREM KALMAMIŞTI”
Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheli T.B. savcılığa gönderildi. Şüpheli T.B., savcılık sorgusunu beklerken yakınlarına, “Yapacak başka bir şeyim yoktu, başka çarem kalmamıştı” dediği öğrenildi. T.B. savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından nitelikli yağma suçundan  tutuklanarak Alanya cezaevine gönderildi.

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİNİ 2’NCİLİKLE BİTİRDİ
Anne ve babası uzun süre önce ayrılan şüpheli T.B.’nin annesinin yanında kaldığı belirtildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’ne 3’ncü sıradan yerleşen T.B.’nin okurken harçlığını çıkarmak amacıyla İzmir’de ki anaokullarında minik öğrencileri eğlendirmek amacıyla palyaçoluk yaptığı öğrenildi. Şüpheli T.B.’nin çevre mühendisliği bölümünden 2’ncilikle mezun olduğu yakınları tarafından belirtildi.

2 YILDIR İŞ BAŞVURULARINA OLUMSUZ YANIT ALDI
Yakınları, bir süre önce Manavgat’a yerleşen T.B.’nin hiç ayrılmadığı annesine bakmak için evlenmediği, yaklaşık 2 sene önce işsiz kaldığını söyledi. Bu süre içinde bir çok kuruma iş başvurusunda bulunan T.B.’nin başvurularına olumsuz yanıt aldığını belirten yakınları, bir ara Side’de 2-3 restaurantta garson olarak çalıştığı ancak işten çıkarıldığını anlattı. 

İŞSİZLİK BUNALIMA SOKTU
T.B.’nin işsizliği kaldıramadığını ve iş başvurularının olumsuz sonuçlanması nedeniyle özgüvenini yitirdiğini ve bunalıma girdiğini söyleyen yakınları, şüphelinin son 1 yıldır sürekli olarak ilaç kullandığını ve evden neredeyse hiç çıkmadığını aktardı. Birlikte yaşadığı annesinin rahatsızlıkları olduğu, bankalardan kullandığı krediler nedeniyle evine haciz geldiğini belirten yakınları, şüphelinin çaresizlik içinde bir umut olarak böyle bir suçu gerçekleştirdiğini söylediğini aktardı.

Manavgat Son Haber / Mithat Abakan

Bu haber 5711 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x