Şehit ailelerine iftar yemeği verildi

Şehit ailelerine iftar yemeği verildi

Manavgat’ta Jandarma teşkilatının kuruluşunun 179’ncu yılı etkinlikleri kapsamında ilçede yaşayan şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi. 

09 Haziran 2018 - 08:48 - Güncelleme: 09 Haziran 2018 - 09:00

MANAVGAT'TA ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

 Çolaklı Jandarma Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Mustafa Yiğit, Antalya Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Çolaklı Jandarma Özel Eğitim Merkezi Komutanı Albay Enver Sungur,  İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Muharrem Kurtoğlui şehit aileleri ile gaziler ve yakınları katıldı. Protokol mensuplarının ayrı ayrı masalarda şehit aileleri, gaziler ile yakınlarıyla birlikte iftarlarını açtı. İftarda Müftü Mustafa Atilla tarafından dua okundu.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, iftar vesilesi ile şehit aileleri ve gaziler ile yakınlarıyla birlikte olmaktan memnun olduğunu belirterek, “Bizim bütün meselemiz vatandır. Bin yıldır vatan edindiğimiz bu topraklarda nicelerini gözleri var, nice yabancı devletin bölgemizde projeleri var. Ama biz binyıldır bu torakları nasıl vatan edinmişsek, bundan sonra da vatan kılmaya devam edeceğiz” dedi.

Antalya Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız’da yaptığı konuşmada, Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’nın jandarma teşkilatının 179’nun kuruluş yıldönümü vesilesiyle iftar yemeği düzenlediğini kaydetti. Şehit aileleri ve gaziler ile birlikte olmaktan onur duyduğunu söyleyen Tuğgeneral Yıldız, İl Jandarma Komutanlığı olarak önceki gün Antalya’da iftar yemeği verdiklerini belirtti.

Çolaklı Özel Eğitim Merkezi Komutanı Albay Enver Sungur’da konuşmasında, 4 yıldır şehit aileleri ve gaziler ile yakınlarıyla 4 yıldır iftarlarda bir araya geldiklerini belirterek, “Geleneksel hale gelen iftar yemeğimize katıldığınız ve iftar soframızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, en kıymetli varlığı olan canları ve kanlarını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu ve feragat örneği bir kanun ordusu’ olarak nitelendirdiği jandarma 179 yıldır halkının hizmetindedir ve bundan sonrada olmaya devam edecektir” dedi.

İftar yemeğini ardından protokol üyeleriyle şehit aileleri ve gaziler ile yakınları sohbet etti.

Haber: Mithat Abakan

Bu haber 1689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x