Side’deki otoparklar neden kapatıldı?

Side'deki otoparklar neden kapatıldı?

Manavgat Belediyesi'nin Side’deki tarihin yeniden gün yüzüne çıkarılmasını sağlayan Kentsel Tasarım Projesi ve koruma amaçlı plan çalışmalarıyla ilgili Side esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Sözen, sorunları masaya yatırdı..

03 Temmuz 2018 - 14:14 - Güncelleme: 03 Temmuz 2018 - 14:53

SİDE'DEKİ OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLEMİYOR

Side'de tarihin ve doğal güzelliklerin yeniden gün yüzüne çıkartılması amaçlanarak başlatılan restorasyon (düzenleme) çalışmalarında sona yaklaşıldı. Side esnafı ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, toplantıda Side esnafının en fazla şikayet ettiği konulardan otopark sorunu yeniden gündeme gelince, kapatılan otoparklarla ilgili konuştu, sorunun nasıl çözülebileceği hakkında tavsiyelerde bulundu.

OTOPARKI MANAVGAT BELEDİYESİ KAPATMADI

Başkan Şükrü Sözen, Side'deki en önemli sorunun ulaşım sıkıntısı olduğunu belirterek, ''Side''ye toplu taşıma araçların girişiyle ilgili sıkıntılar yaşanıyor. Otoparkın kapanması büyük sorun. Hepiniz haklısınız. Çok yakında Side’nin kapısında kavgaların, tartışmaların olduğunu göreceğiz. Side’ye yakışmayacak durumlar yaşanabilir. Ancak bu konuyla ilgili gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Konuyu kaymakamlık ve jandarma nezdinde tartıştık. Ulaştırma kararlarını veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığıdır. Yukarıdaki büyük otoparkın kapatılması için pek çok ilgili kurumdan yazılar geldi. Biz mümkün olduğunca direndik. Ancak Vergi dairesi bize akıllara zarar ödeme emri çıkardı. “İşgalcisin, burayı işletemezsin” diye önümüze tutanaklarla geldi. Kazı alanı olduğu gerekçesiyle kapatıldı. Side'de bulunan esnaflarımız ve vatandaşlarımız Side'deki büyük otoparkın Manavgat Belediyesi tarafından kapatıldığı yönünde bazı duyumlar aldım açıkçası çok üzüldüm. Tiyatro'nun arka tarafında esnaflarımızın kullandığı özel bir otopark vardı. Orayı da Turizm il müdürlüğü resmi yazı ile bize orayı kapattırdı. İsteyerek mi kapattık hayır. Doğru ruhsatsızdı, ama esnafın insanların araçlarını koyacağı bir yer yoktu” dedi.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ 2. NİZAMİYE KAPISI

Başkan Sözen, otopark sorununun çözümü için ikinci bir Nizamiye girişi kurmak istediklerini ancak bunu da gerçekleştiremediklerini söyledi. Sözen, “Biz de B planı olarak şunu düşündük. 2’inci bir nizamiyemizi kuralım diyerek. Kaymakamlık, jandarma ve belediye olarak Anıtlar Kuruluna önerge verdik Maalesef oraya da izin alamadık. Bunu yapabilseydik, büyük terminalimizi yeniden düzenleyecek, aydınlatmasını, kamera sistemini kurarak giriş çıkışlarını düzenleyecektik. 4 ay geçti. Ben bu sürede toplu taşımaya uygun araçlarımızı alayım, engelli araçlarını da alacak şekilde ihalemi yapayım dedim. Ama bunları yapabilmemiz için kurulun izin vermesi gerekir. Gerekirse ücretsiz taşıma yapalım bile dedim. Oradan kontrollü bir şekilde girişi sağlayabilirdik. Ancak bazı arkadaşlarımız konuyu bilmedikleri için yaşanan ulaşım sıkıntısının faturasını Manavgat Belediyesine kestiğini duydum ve üzüldüm” dedi.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 3682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı