Sorgun Ormanında ağaç protestosu

Sorgun Ormanında ağaç protestosu

Manavgat'ın Sorgun mevkisindeki ormanlık bölgede Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsis edilen alanda bir firma tarafından başlatılan inşaat projesine tepki göstermek isteyen vatandaşlar, bölgeye toplanarak, inşaatı protesto etti...

13 Ocak 2019 - 23:08 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 00:06

Manavgat, Titreyengöl Turizm Bölgesi Sorgun Ormanı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsis edilen alanda bir firmanın aquapark ve günübirlik tesis yapmak için projenin inşaat kısmına denk gelen ağaçları kesmesi vatandaşlar ve STK'lar tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, bugün saat 14:00’te firmanın inşaat yaptığı alanın karşısında bir araya geldi. Yağmur altında düzenlenen basın açıklamasına CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Partiler ve vatandaşlar katıldı. Manavgat İlçe Jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı doğa eyleminde her hangi bir olay çıkmadı. 

Okunan Basın açıklamasında, insanları yeşilin özgürleştirdiği daha üretken, dinamik ve sevecen yaptığı belirtilerek, “Doğanın sunduğu olanaklar aslında hepimize yeterde artar bile. Fakat sanayileşmenin vermiş olduğu hazımsızlık ve doyumsuzlukla beraber, tüketimin bir üretim haline geldiği dünyada doğa kelimesinin de anlamı değişiyor” denildi. Manavgat’ta Temmuz 2013’te Türkbeleni’nin yandığı hatırlatılan açıklamada, “Yakan bulunamadı, yakılanın da hesabı sorulamadı. Türkbeleni’ni hepimiz görüyoruz. Taş kalpli insanların eseri beton yığını. Türkbeleni bitti, şimdi sıra Sorgun Ormanı’na geldi. Buraya ‘turistik tesis’ yapacaklarmış. Ne tesisi, ne oteli ne de golf sahasını istemiyoruz. Rant ve betona verecek ağacımız yok bizim” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: http://manavgathaberi.com/sorgun-camliginda-agac-kesilmesi-bugunde-protesto-edildi/1501/
Bu haber 929 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Manavgat'ta bir kişi alkol almak için babasının ineğini çaldı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı
Apartmandaki hırsızı gece bekçisi yakaladı