Şükrü Sözen'e Tarihi Kentler Bİrliği'nden Başarı Ödülü

Manavgat Belediyesi’nin Side’de hayata geçirdiği Antik Side Kentsel Tasarımı Projesi, 62 belediyeden 123 projenin katıldığı Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması’nda Başarı Ödülüne layık görüldü.

Şükrü Sözen'e Tarihi Kentler Bİrliği'nden Başarı Ödülü
17 Kasım 2018 - 15:11 - Güncelleme: 20 Şubat 2019 - 17:38
Reklam

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN'E BAŞARI ÖDÜLÜ

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, Manavgat'ın en önemli turizm noktalarından biri olan Side küllerinden yeniden doğdu.

Başkan Sözen’in  Side'de proje kapsamında başlattığı değişiklikler çerçevesinde kaçak iş yerleri yıkıldı, tarih ortaya çıktı ve sidenin önemli kısımları tarihine uygun sekilde revize edildi. Side ve Manavgat halkının da belediyenin çalışmalarına tam destek verdiği ve Side’nin çehresi değiştiren proje Şükrü Sözen’e “başarı ödülü” kazandırdı.

 

Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen ödülünü alırken yaptığı konuşmada “Dünyaca ünlü bir turizm kenti olan Manavgat’ımızın, doğal, tarihi ve kentsel dokularında yaptığımız çalışma ve düzenleme projelerimizin böylesine köklü kurumlarca başarılı bulunması bizleri oldukça gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Side gibi tarihi öneme sahip bir merkezde yaptığımız çalışmamızın Tarihi Kentler Birliği’nce beğenilmesi ise bizleri ayrıca mutlu etti. Bize bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum. Ödülümüzü Manavgat halkımız adına alıyorum. Kentimizi yenileyip, güzelleştirmek için yapacağımız çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Manavgat Son Haber

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum