Tarihi köprü bakımda, yayalar yolda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu gerçekleştirilen tarihi Manavgat Köprüsü’nün, 10 Aralık Pazartesi gününden bu yana yaya trafiğine kapatılmasına karşın yayalar kendilerine gösterilen yaya geçidinden değil, yolun üzerinden giderek hem kendi hayatlarını hem de trafik güvenliğini tehlikeye sokuyorlar.

13 Aralık 2018 - 13:16

MANAVGAT HABER MERKEZİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ile 11 Eylül 2018 tarihinde sözleşme yapan yüklenici firma 10 Aralık pazartesi günü tarihi Manavgat Köprüsü’nde restorasyon çalışmalarına başladı.
İşin başlama tarihi ile birlikte köprüyü kullanmak isteyen yayalara taşıt köprüsünün kuzey tarafındaki yaya yolunun kullanılması gerektiği anonslar, yazılı ve görsel basın yolu ile halka duyuruldu.
Ancak buna rağmen bazı vatandaşların karşıdan karşıya geçerken araç köprüsünün yaya geçidine uygun olmayan güney tarafını kullanmaları ve zaman zaman da araç yoluna inmeleri hem kendi hayatlarını hem de trafik güvenliğini tehlikeye atıyor. Bazı araç sürücüleri tarihi Manavgat Köprüsü’nün kapatıldığı gibi araç yolunun güney yönündeki dar kaldırımın da yaya geçişine kapatılması gerektiğini ifade ettiler.

HABER:Ömer KARÇA

Bu haber 3001 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
Rüzgar ve yağış nedeniyle su alan tekne Kumköy sahilinde battı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı
TÜRSAB Manavgat Side BTK'da genel kurul yapıldı