Türel: Türkbeleni’ne millet kıraathanesi, Sorgun’a halk plajı...

Türel: Türkbeleni'ne millet kıraathanesi, Sorgun'a halk plajı yapacağız

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve üyeleriyle bir araya geldi. Türel, Manavgat'a müjde üstüne müjde verdi. Türkbeleni'ne millet Kıraathanesi yapacaklarını, Sorgun’a da halka açık müthiş bir proje hazırlığı içinde olduklarını söyledi...

04 Ağustos 2018 - 14:14 - Güncelleme: 04 Ağustos 2018 - 14:40

 MENDERES TÜREL MANAVGAT'A MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE VERDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası MATSO üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Türel, MATSO üyelerine yaptığı konuşmada kendisinin de Ticaret ve Sanayi odasının içerisinden gelen bir belediye başkanı olduğunu hatırlattı. Manavgat’ın nüfusunun birçok ilden fazla olduğunu ifade eden Türel, “Manavgat Antalya’mızın en önemli ilçelerinden bir tanesi. Bir taraftan turizm ve tarım sektörlerindeki potansiyeline baktığınızda Manavgat’ın göz ardı edilemez bir önemi var. Manavgat sadece Şelalesiyle, Side Antik Kenti, Sorgun Plajı İle Beş Konaktaki Rafting Merkeziyle, Oymapınar Barajıyla bugün yerli ve yabancı turistlerin çok önemli bir merkezi haline geldi” dedi. 

MANAVGAT KAZANACAK

Göreve geldiği ilk döneminde en çok alt yapıya önem verdiğini hatırlatan Başkan Türel, “Altyapı bir belediye başkanı bir siyasetçi için cazip değil. Bilmiyorum Manavgat Belediyesi’nin yatırım maliyeti nedir. Ama neredeyse Manavgat Belediyesi’nin toplam yatırım bütçesinin çok önemli bir kısmını bir tek projede harcıyoruz. Hele bir Türkbeleni Projesi ile arıtma projesini koysanız belki de Manavgat Belediyesi’nin toplam yatırım bütçesi. Biz ilk dönemde de önce altyapı dedik. O zaman beni eleştirdiler. Yapıyorsun, gözükmüyor, kanalizasyon, yağmur suyu kanalı, yerin altını kazıyorsun herkesten bir sürü fırça yiyorsun. Üstünü kapatınca unutuluveriyor. Arkadaşların belki haklılık payı vardı. Arkadaşlarımız beni uyardığında tereddütsüz verdiğim cevabı hala söylüyorum. Antalya kazanacaksa, Manavgat kazanacaksa Menderes Türel her zaman kaybetmeye razıdır. Biz bunun için yapıyoruz bu işi. Yeter ki Manavgat kazansın” dedi.

MANAVGAT'A MİLLET KIRAATHANESİ

Bir taraftan altyapıyı çözüyorken, diğer yandan Manavgat’ın marka projelerini yaptıklarını anlatan Başkan Türel, “Türkbeleni Projesi’ni artık birkaç ay içerisinde nihayete erdiriyoruz. Sonbaharda hep birlikte açılışını yaparız. Türkbeleni Manavgat’ın adeta o müthiş manzarası ile yeni bir yaşam alanı oluyor. Orada sivil toplum örgütlerimizin, meslek edindirme kurslarımızın da içinde yer aldığı sosyal yaşam alanları da olacak. Ve içine yeni karar verdik millet kıraathanesini de ekliyoruz. Orada bütün bu hizmetlerden bütün Manavgatlılar en güzel şekilde faydalanabilecek” dedi.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 7714 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Manavgat Kamyoncular Kooperatifi başkanı Ayhan Çelik
    11 ay önce
    Manavgat\'a millet kirathenisinden önce kamyon garajı yapılmasının önemini bir kez daha hatırlatırim Sayın başkanlar .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın kameraya yakalandı
Hırsızlık yaptığı işyerine büyük tuvaletini yapan kadın...
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu
Manavgat Devlet Hastanesi'nde 633 bin hasta muayene oldu