Turistlerin gözü önünde şezlong savaşı

Turistlerin gözü önünde şezlong savaşı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi Side Turizm Merkezi sahilinde yürüyüş yapan turistlerin gözü önünde yaklaşık 50 kişilik bir grup, şezlongları söktü.

23 Mart 2019 - 18:47

MANAVGAT HABER MERKEZİ

 

Şezlongların sahibi olan otel çalışanlarının cep telefonlarıyla görüntü aldığını fark eden gruptan bazıları güvenlik görevlilerinin üzerine yürüdü. Side’de yürüyüş yolu üzerinde, turistlerin gözü önünde olan olaylar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
Manavgat’ın dünyaca ünlü tatil merkezi olan Side Turizm Bölgesi’nde bulunan 5 yıldızlı Side Prenses Oteli tarafından, hemen yanlarında bulunan Sırma otel sahibi E.K. ve oğlu A.K. hakkında sahilde bulunan plajının işgal edildiği ve şezlonglarının kaldırılarak gelişigüzel bir şekilde atıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.


Daha öncede her 2 otel arasında zaman zaman sorunlar yaşanıldığı belirtilen suç duyurusunda, geçtiğimiz Çarşamba günü akşam saat 17:30 sıralarında E.K. ve A.K. ile birlikte kim olduğu bilinmeyen yaklaşık 50 kişilik bir grubun sahile geldiği, sahilde bulunan Side Prenses otele ait şezlongları bulunduğu yerden kaldırarak başka yere attıkları, bu sırada plajda bulunan otelin güvenlik görevlisi telefonla olayı otel yetkililerine haber verdiği belirtildi. Suç duyurusunda şu ifadeler kullanıldı: 


“Otelin diğer güvenlik görevlileri olay yerine gelene kadar geçen 1 dakikalık süre içerisinde 50 kişilik grup, Side Prenses Otele ait şezlongları söküp atmış ve Sırma Otel adına tabiri caizse barbarca sahile çökmüşlerdir. Kamera görüntülerinde olay çok net görülmektedir. Bu kalabalık grubu yönetenlerin sahilde kumun üzerinde ayakta duran Sırma Otel sahipleri şüpheli E.K. ile oğlu A.K. olduğu anlaşılmaktadır. Otelimizin güvenlik görevlisi Yılmaz Bebek yaşananları cep telefonuyla kameraya çekmeye çalışırken, şüpheliler tarafından kendisine ‘Şerefisz, kapat o telefonu’ denilmiş ve bir anda 10 kadar şüpheli Yılmaz Bebek’in üzerine yürümüştür. Olayı yaşayan otel çalışanlarımız 50 kişilik grubun pek çoğunun belinde silah olduğunu gördüklerini belirtmektedir.”


Side Prenses Oteli sahibi Recep Özden, olayın olduğu gün kendisinin Antalya’ya gittiğini belirterek, “Yolda otel müdürlerimden bana telefon geldi. ‘Burayı 40-50 kişiyle bastılar. Şezlonglarımızı söküyorlar, kendi şezlonglarını yerleştiriyorlar’ dedi. Oysa henüz sezon başlamadı. Sırma Otel’de kaçak olarak yaptığı inşaat halindeyken buraya şezlong diziyorlar. Yani sırf bizi buradan püskürtmek için uğraşıyorlar. Bizim otelimiz 1997 yılından beridir faaliyette. Biz burası için her sene  devlete ecrimisil ödüyoruz” dedi. Sırma Otel’in daha önceden belediyenin parkını işgal ettiğini, ve 1137 metrekare üzerinde 9 katlı bir yapıldığını anlatan Özden, “ Binayı sokağa taşırdı ve imar barışından yararlandı. İmar barışının ardından yasaya aykırı bir şekilde 5 aydır otele eklentiler yapılıyor. Otel açık değil ama burada yer işgal ediyor. 200 kişilik otelle bin kişilik alanı işgal etti. Bizim otelimiz bin yatalı ama denize cephemiz sadece 30 metre” diye konuştu. Recep Özden, turizm sezonu öncesinde bu yaşananların en çok turizme sekte vuracağını belirterek, “Burada yaşananların hepsi yürüyüş yapan turistlerin gözü önünde oldu. Kalabalık gruptan bazıları bizim arkadaşlarımız bellerinde ki silahı görünce müdahale edememiş. Herşey yasayla, yönetmeliklerle belliyken, burada yapılan apaçık bir haydutluk" dedi.


Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edilen güvenlik karması görüntülerinde, sahilde bulunan yolda yürüyüş yapan turistlerin gözleri önünde, plajla inen kalabalık bir grup, şezlongları bulundukları yerlerden sökerek, yan tarafa atıyor. Bu sırada yoldan geçen turistler dönüp dönüp yaşananları izliyor. Turistlerin yürüdüğü yoldan olayı cep telefonuyla görüntüsüyle kayıt altına almaya çalışan bir güvenlik görevlisinin üzerine kalabalık gruptan 8-10 kişi yürüyor. Gruptan bazı kişilerinden de, bunları uzaklaştırdığı görülüyor.

HABER:Mithat ABAKAN

Bu haber 1814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x