Türkbeleni projesi ilk yağmurda büyük zarar gördü

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaa edilen Manavgat Türkbeleni projesi devam eden yoğun yağışlar nedeniyle büyük zarar gördü, proje alanındaki bir çok noktada göçük ve toprak kayması oluşurken, proje alanına ulaşım sağlayan ana yol trafiğe kapatıldı...

Türkbeleni projesi ilk yağmurda büyük zarar gördü
02 Aralık 2018 - 16:55 - Güncelleme: 02 Aralık 2018 - 17:47

TÜRKBELENİ PROJESİ AÇILMADAN HÜSRANA UĞRADI

Manavgat'ta yapımı tamamlanan Manavgat Türkbeleni projesi ilk yağışların ardından büyük maddi hasar gördü. 

Önceki yıllarda meydana gelen orman yangınında büyük bir kısmı yanarak küle dönen ve bir süre önce Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaa edilmeye başlayan Türkbeleni Projesi açılışına az bir süre kala büyük hasara uğradı.

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe başkanı Av. Aliye Coşar tarafından paylaşılan görüntülerin ardından konu gündeme bomba gibi düştü.

TABELA VAR HİZMET YOK!

​​​​Av. Aliye Coşar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

Manavgat’ımızın kalbi Türkbeleni’ne Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan projenin durumu. Türkbeleni’ni talan eden betonlaştıran proje daha ilk yağmurda yolundan tutun binalarına kadar çökmüş. Anlata anlata bitirilemeyen projenin durumu ortada takdiri Manavgat halkımıza bırakıyoruz. Dedi.

PROJEDE İHMAL Mİ VAR?

Projede yer alan yapıların yanısıra araç ve yürüyüş yollarında büyük çaplı çökükleri, toprak kayması (heyelan) meydana gelmesinin ardından akıllara projenin yapımında ihmal mi var sorusu geldi. Yetkililer olayla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum