Vali’nin esprisi ortalığı karıştırdı: Alanya il olacak,...

Vali'nin esprisi ortalığı karıştırdı: Alanya il olacak, Manavgat'da en büyük ilçesi!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu kendisini ziyarete gelen Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetimini makamında ağırladı. Vali Karaloğlu sohbet sırasında misafirleri Matso ekibine yönelik öyle bir espri yaptı ki, ortalık karıştı...

09 Mayıs 2018 - 15:45

VALİ ''ALANYA İL OLACAK'' DEDİ GÜNDEME OTURDU!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyarete giden Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş ve ekibi arasında Karaloğlu'nun yaptığı bir espri nedeniyle bir anda gündeme oturdu. 

Antalya'da gazeteci Teslime Tosun'un ''Alanya Büyükşehir’mi oluyor?'' başlıklı yazısında Vali ile Matso heyeti arasında geçen sohbetin bir kısmı yayınlanınca sosyal medya'da ortalık gerildi.

İŞTE O YAZI;

Ben, bana aktaranların yalancısıyım. Geçtiğimiz günlerde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetimi  MATSO Olarak Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu’nu ziyarete gider.

Karşılıklı hoş-beşten sonra  sayın Vali Münir Karaloğlu, gevrek gevrek gülerek, “Hadi yine iyisiniz. Alanya il olmayı bırakın, Büyükşehir oluyor.  Manavgat olarak da siz en büyük ilçesi olacaksınız. Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Gazipaşa, Anamur ve Ermenek gibi ilçelerinin nüfusunun toplamı bir araya geldiğinde Alanya’yı bir il olmayı bırakın, Büyükşehir oluyor Büyükşehir” diye sevimli sevimli anlatıyor.

Sayın valimiz Manavgat ve Alanya arasındaki il olma yarışını ya bilmediğinden  ya da başka bir mevzudan bilinmez, müjde verir gibi bu sözler ağzından dökülünce Manavgat’lı işadamları donup kalıyorlar. Neye uğradıklarını şaşırmışlar. Ne desinler? Karşılarındaki Vali ve OHAL’deyiz.

Bunu bana aktaran işadamı “Ben tepki koyacaktım ama diğer arkadaşlardan ve başımızdaki başkan Ahmet Boztaş vardı ve kimseden tıs çıkmayınca bende ortaya atlamayayım dedim” dedi.

Biraz araştırdım. Evet böyle bir proje var. Ama ne zaman gerçekleşir bilmiyorum. Bu hazırlıklar yapılırken elbette Türkiye haritası da değişecek. Mersin, Karaman, Antalya gibi illerden alınan ilçeler Alanya’ya dahil edilmesi muhtemel. Böylece hem Antalya haritası değişmiş olacak, hemde komşu illerimizin haritaları değişmiş olacak.

Alanya’lılar adına sevindim. Alanya Büyükşehir olunca, artık Manavgat’lılar “Alanyalıyım” diyebilirler. 

GÜNDEME OTURDU

Teslime Tosun'un yazısının ardından sosyal medya ve haber sitelerinde konuya geniş ayırıldı.

BOZTAŞ SADECE BİR ESPRİYDİ DEDİ

Manavgat Son Haber tarafından kendisine ulaşılan Matso Başkanı Ahmet Boztaş, konu ile alakalı yaptığı açıklamada; ''Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası olarak, bir çok projemizde odamıza desteğini esirgemeyen sayın valimiz Münir Karaloğlu'nu ziyarete gittik. Sayın Vali ile uzun süredir tanış olmamız nedeniyle aramızda samimi bir sohbet söz konusudur, kendisi kimi zaman bana ismimle seslenir, Manavgat ve Alanya ilçelerimizin il olma konusundaki rekabetini de bildiklerinden o gün kendisi bize espiri mahiyetinde "Hadi yine iyisiniz. Alanya il olmayı bırakın, Büyükşehir oluyor. Manavgat olarak da siz en büyük ilçesi olacaksınız" dedi. Sayın Valimiz ile aramızda geçen bu sohbetin bazı gazeteciler tarafından yorumlanması sonrasında bir çok kişi Vali  Karaloğlu'nun esprisini ciddiye aldı. Vali Karaloğlu ile aramızda geçen bu sohbet sadece mizah amaçlıydı'' dedi.

Haber: Kemal Dinç

Bu haber 6232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şükrü Sözen Akdeniz Elektrik Dağıtım müdürü Topal'la elektrik kesintileriyle ilgili görüştü
Başkan Şükrü Sözen Akdeniz Elektrik Dağıtım müdürü...
Manavgat'ta uyuşturucu operasyonu
Manavgat'ta uyuşturucu operasyonu