Yürek sızlatan hikayeyi Berrin Öğretmen ortaya çıkardı

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde akli dengesi yerinde olmayan ve 3 aydır parklarda ve sokaklarda yattığı belirlenen Zehra Güleydam (22) kimliği belirsiz kişiler tarafından otomobile bindirilmeye çalışılırken, öğretmen Berrin Balcı tarafından kurtarıldı.

Yürek sızlatan hikayeyi Berrin Öğretmen ortaya çıkardı
02 Temmuz 2018 - 10:23
Reklam

Manavgat’ta bir süre önce eşi cezaevine giren, 1.5 yaşındaki çocuğundan haber alamayan ve kimsesi olmayan Zehra Güleydam psikolojik rahatsızlık geçirdi. Manavgat’ta yaklaşık 3 aydır sokaklar ve parklarda yatıp kalkan Güleydam, önceki gün akşam saatlerinde Sarılar mahallesinde yol kenarında beklerken kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla bir otomobile bindirilmeye çalışıldı.

Bu sırada caddede yürüyüş yapan özel bir okulda öğretmen olan Berrin Balcı’nın müdahalesiyle kimliği belirsiz şahıslar Zehra Güleydam’ı bırakarak uzaklaştı. Genç kadınla sohbet ederek hastaneye gitmeye ikna eden öğretmen Berrin Balcı, jandarmaya haber verdi. Jandarma timi tarafından Manavgat Devlet Hastanesi’ne götürülen Zehra Güleydam, psikiyatri kliniğinde tedavi altına alındı. Zehra Güleydam, yapılan ilk müdahalenin ardından, Konya Beyhekim Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi’ne sevk edildi.

Zehra Güleydam’ın psikolog eşliğinde alınan ifadesinde, eşinin cezaevine girdiğini kendisinin de yaklaşık 3 ay boyunca sokaklarda kaldığını, henüz 1.5 yaşında olan bir oğlu olduğunu ancak oğlunun nerede olduğunu bilmediğini, annesinin öldüğünü ve kimsesi kalmadığını söylediği belirtildi.

Haber: Mithat Abakan

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • gazi
  2 yıl önce
  bu bacımızın tedavisi yapılmalı , çocuğuna kavuşturulmalı ve Yurtta yetişen çocukların hakları neyse iş dahil bu bacımıza verilmelidir ve topluma kazandırılmalıdır.
 • Zehra V
  2 yıl önce
  Bu kadıncağız tedaviden sonra nerede kalacak onu bir yere yerleştirmek gerek tekrar sokağa bırakılamaz
 • Bekir Özer Akın
  2 yıl önce
  Sığınma evleri var Ancak Tedavisi bittiğinde oraya yerleşir