Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

1,13 milyar dolarlık Mega Millions büyük ikramiyesinin New Jersey'de bir kazanan bileti var

1,13 milyar dolarlık Mega Millions büyük ikramiyesinin New Jersey'de bir kazanan bileti var

Oyun yetkilileri, 1,13 milyar dolarlık büyük ikramiyeyi kazanan biletin Salı gecesi New Jersey'de satıldığını söyledi. Bu, Mega Millions oyuncularının şimdiye kadar kazandığı beşinci en büyük altın potuydu ve bu yıl ilk kez, büyük ikramiyeyi almak için gereken tüm sayıları karşılayan bir bilet verildi.

Mega Millions üç aydan fazla süredir ortalıkta yok Büyük ödülün sahibi yok8 Aralık'ta Kaliforniya'daki iki biletin işi tamamlamasından bu yana 31 çekilişle.

Salı gününün kazanan numaraları 7, 11, 22, 29, 38 ve Mega Ball 4 oldu.

Tahmini ikramiye, Amerikan piyango tarihindeki en büyük sekizinci ikramiyeydi. 1.602 milyar dolar değerindeki şimdiye kadarki en büyük Mega Millions piyango ikramiyesi, geçen yıl 8 Ağustos'ta tek bir kazanan biletin satılmasıyla kazanılmıştı. Florida'da satılıyor. Amerikan piyango tarihinin en büyük ödülü2,04 milyar dolarlık Powerball ikramiyesi, Şubat 2023'te Kaliforniya'da kazanıldı.

İkramiyeyi kazananlar, toplu nakit ödeme alma veya 30 yılın üzerindeki kazançları yıllık taksitler halinde alma seçeneğine sahiptir. Yalnızca yıllık gelir seçeneğini tercih eden kazananlar büyük ikramiyenin tamamını alır. Salı gecesi yapılan çekilişin tahmini götürü tutarı vergiler hariç 537,5 milyon dolardı.

Mega Millions Salı ve Cuma geceleri, Powerball ise Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi geceleri çekiliş yapıyor. Powerball'un Salı gecesi itibarıyla tahmini ikramiyesi 865 milyon dolardı.

Mega Millions büyük ikramiyesini kazanmak için oyuncuların beş beyaz topun yanı sıra sarı Mega Topu da eşleştirmesi gerekir. Çekilen sayıların hepsini olmasa da bazılarını eşleştirmek için 2$'a kadar daha küçük ödüller mevcuttur. Mega Millions ödülünü kazanma şansı 24'te 1, büyük ikramiyeyi kazanma şansı ise 302.575.350'de 1.

Mega Millions biletleri 45 eyalette, Washington, D.C. ve ABD Virgin Adaları'nda satılıyor. Standart bir biletin maliyeti 2$'dır ancak ikramiye dışı ödüllerin ödemesini artırmak için ek ücret karşılığında bonuslar eklenebilir.

Bir sonraki Mega Millions çekilişinde ikramiye serisinin başlangıç ​​noktası olan 20 milyon dolarlık ikramiye olacak.

READ  Bahamalar gemisi Kanada ve New England'a yönlendirildi