Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2024 NASCAR programını tamamlayın: Cup’a, play-off değişikliklerine ve Phoenix’teki şampiyonaya ilk bakış

2024 NASCAR programını tamamlayın: Cup’a, play-off değişikliklerine ve Phoenix’teki şampiyonaya ilk bakış

2024 NASCAR Cup Serisi programı, Iowa Speedway’e bir açılış ziyareti, normal sezon bitişi için yer değişikliği, şampiyona play-off’larında iki değişiklik, arazi yarışlarının olmaması, Indianapolis Motor Speedway’deki ovale dönüş ve Paskalya için yeni bir konum içeriyor Pazar. Pazar yarışı.

36 yarış puanı tablosunda (artı iki sergi) yapılan dikkate değer değişiklikler şunları içerir:

Sezon, 4 Şubat 2024’te LA Coliseum’da yapılacak Busch Light Clash (puan yarışı değil) ile başlıyor. NASCAR tarihinde bir ilk olan NASCAR Meksika Serisi yarışı bu hafta sonu başlıyor.

Yıllık bahar yarışı, Paskalya Pazar akşamı Richmond Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek ve Bristol toprak pistinin son üç yıldır işgal ettiği tatil tarihine dönüşecek.

Bristol Motor Yarış Pisti’ndeki bahar yarışları, toprak üzerinde yapılan üç yıllık bir deneyin ardından betona geri dönüyor.

NASCAR All-Star Yarışı 19 Mayıs’ta Kuzey Wilkesboro Yarış Pisti’ne geri dönüyor.

Des Moines’in yaklaşık 35 mil doğusunda bulunan popüler bir kısa parkur olan Iowa Speedway’i ekliyoruz. NASCAR, 16 Haziran yarışını Salı günü Iowa Valisi Kim Reynolds’un da dahil olduğu bir basın toplantısında resmen duyurdu.

Normal sezon 7 Temmuz’da Chicago’da yeniden başlayacak.

IMS yol parkurunda üç yıl geçirdikten sonra 21 Temmuz’da ikonik Indianapolis Motor Yarış Pisti’ne geri dönün.

Normal sezon 1 Eylül’de Darlington’da sona erecek ve Daytona International Speedway 24 Ağustos’ta normal sezonun sondan bir önceki koşusunu gerçekleştirecek. Playofflar 8 Eylül’de Atlanta’da başlayacak.

Watkins Glen International’ın tek geçmişi ve Atlanta Motor Speedway’in play-off’lara giden iki geçmişinden biri. Watkins Glen’in eklenmesi playofflar sırasında iki yol yarışı yaratırken, Atlanta ikinci bir süper hızlı yol ekliyor.