Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

49ers, NFC Batı mücadelesinde Seahawks’tan kaçtı

49ers, NFC Batı mücadelesinde Seahawks’tan kaçtı

San Francisco 49ers, ilk yarıda Seattle Seahawks’ı tamamen domine etti ve oyunun yakınlaşmasına asla izin vermedi.

San Francisco, Seattle’a yürüdü ve Perşembe gecesi NFL Şükran Günü Kupası’nda önemli bir NFC Batı bölümü mücadelesinde 31-13 galibiyete ulaştı.

Seattle’ın hücumu oyunun büyük bölümünde kayıp gibi görünüyordu ve savunması, 49ers’ı üçüncü çeyrekteki büyük oyunun dışında durdurmak için pek bir şey yapamadı.

49ers QB Brock Purdy, ikinci yarının başlarında Seattle’dan Jordyn Brooks’a 6 sayılık bir sayı atarak San Francisco’nun farkını 24-10’a düşürdü. Seattle şutunu atarak skoru 24-13’e getirdi ama skor bir türlü yaklaşamadı.

Purdy günün en iyi atışıyla kapıyı kapattı; dördüncü çeyrekte tank avcısı olan Brandon Aiyuk’a 28 yardalık bir vuruş yaptı.

San Francisco 49ers oyuncusu Brandon Aiyuk, Perşembe günü Seattle’da dördüncü çeyrekte attığı golle Seattle Seahawks’ı geride bıraktı. (Getty Images aracılığıyla Steve Chambers)

Bu, Purdy’nin 209 yarda ve bir müdahale için 30 üzerinden 21’ini bitirdiği gecenin tek tank avcısı pasıydı.

Christian McCaffrey Perşembe günü 49ers hücumunun ana pilotuydu, 114 yarda koştu ve 19 atışta iki gol attı. Şu anda sezonda 11 hücum tank avcısı var, bu bir franchise rekoru.

Deebo Samuel ayrıca ilk çeyrekte hızlı bir gol attı ve Niners’ın 79 yarda boyunca yedi yakalamayla karşılamasına liderlik etti.

Seahawks bütün gece çok fazla hücum yapmakta zorlandı, sadece altı hücum puanı topladı, QB Geno Smith ise altı çuval geçirdi ve pas oyununda pek bir şey başaramadı.

180 yard boyunca 27 pasın 18’ini ve bir müdahaleyi tamamladı.

San Francisco’nun galibiyeti, Seahawks karşısında ligdeki liderliğini iki maça çıkardı. 8-3 49ers’ın bir sonraki adımı 3 Aralık’ta NFC lideri Philadelphia Eagles’a karşı büyük bir maç olacak.

READ  ABD - Galler, İngiltere - İran ve Hollanda - Senegal