Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

49ers QB Brock Purdy, NBC Sports Bay Area ve California'da Lions'a karşı NFC Şampiyonası maçında temiz bir sayfa açıyor

49ers QB Brock Purdy, NBC Sports Bay Area ve California'da Lions'a karşı NFC Şampiyonası maçında temiz bir sayfa açıyor

SANTA CLARA — Brock Purdy, 49ers playoff tarihindeki en büyük geriden gelme galibiyetlerinden birinde rol alana kadar NFC Round'da unutulmaz performanslar sergiliyordu.

Cumartesi günü Levi's Stadyumu'nda NFC Sezon Sonrası grup turunda 49ers'ın Green Bay Packers'ı 24-21 yenmesinde Purdy'nin inişli çıkışlı performansından alınacak çok şey var.

Ancak günün sonunda yaşının çok gerisinde olgunlaşan 24 yaşındaki Purdy hiçbir şeyin otomatik olarak bir sonraki oyuna geçmediğini biliyor.

Bir sonraki yarışma elbette Pazar günü saat 15:30'da Levi's Stadyumu'nda Detroit Lions'a karşı oynanacak NFC Şampiyonası maçı olacak.

Oyununu Packers'a karşı bir öğretim aracı olarak kullanmanın ilk adımının kendine karşı gerçekçi olmak olduğunu söyledi.

Purdy Çarşamba günü, “Oyun kurucu olarak nerede olduğunuzu, nasıl oynadığınızı anlıyorsunuz. İyi ya da kötü oynamanız önemli değil, bunların hiçbirini gelecek haftaya götüremezsiniz” dedi. “

Purdy, Cumartesi gecesi 252 yarda boyunca sürekli yağmur altında 39 geçiş denemesinden 23'ünü tek touchdown ile tamamladı. Herhangi bir top çalma yapmadı ama aynı zamanda Packers'ın güvenliği Darnell Savage oyunun ilk sürüşünde olası bir müdahaleyi düşürdüğünde de şanslıydı.

Purdy, takımın oyunu kazanmasına liderlik etme konusundaki isabetliliği ve oyun kuruculuğuyla zorlu oyununu üç buçuk çeyrek boyunca ayarladı.

Şimdi, işleri karıştırmayı ve rakip oyun kurucuların dengesini bozmayı seven Detroit savunmasına karşı yeni bir mücadeleye hazırlanıyor.

Purdy, “Bu yeni bir oyun. Yeni bir düzen. Yeni bir ortam. Onunla ilgili her şey yeni, bu yüzden sanki temiz bir sayfa açmışsınız gibi” dedi. Hatalardan ders çıkarır ve yaptığınız iyi şeyleri geliştirirsiniz. Ama bu yeni bir oyun.”

Bir yıl önce Purdy, Aralık başında 49ers'ın ilk oyun kurucusu olarak görevi devraldı ve çaylak sezonunun sonunda her şey çok hızlı gerçekleşti.

READ  Bir hukuk firması, F1 Las Vegas GP seyircisinin oyundan atılmasıyla ilgili yasal işlem başlattı

49ers, oyun kurucu Jimmy Garoppolo ile zaten iyi futbol oynuyordu ve Purdy, San Francisco'nun hücumunun yükselmesine yardımcı oldu.

49ers, oyun kurucu Purdy ile Seattle Seahawks ve Dallas Cowboys'a karşı play-off maçlarını kazandı ve Philadelphia Eagles'a karşı NFC Şampiyonası Maçına yükseldi. San Francisco'nun Super Bowl'a gitmesine bir galibiyet kalmıştı ama maçın çoğunu hiçbir şanslarının olmadığını bilerek oynadılar.

Purdy oyunun başlarında ciddi bir dirsek sakatlığı yaşadı. Ardından yedek oyun kurucu Josh Johnson beyin sarsıntısı geçirerek oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Purdy üçüncü çeyreğe tekrar girdiğinde topu atmadan bunu yaptı.

Purdy, “Benim açımdan geçen yıl açıkçası sakatlandım. Berbattı” dedi. “Bu, oyunun bir parçasıydı. Bu maça çıkmak sağlıklıdır; İyi hissediyorum.

“Sanırım hepimiz açız ve bir sonraki maça geçmek istiyoruz. Bu yüzden işi birer birer ele almamız gerekiyor.”

49ers'ın NFC şampiyonluk maçını Eagles'a kaybetmesinin hemen ardından sezon için sadece bir gol kalmıştı ve sezon dışı dirsek ameliyatının ardından oynamasına izin verildiğinde Purdy'nin ilk beş oyuncu olacağına hiç şüphe yoktu.

Purdy, Pittsburgh'da 1. Haftadan başlayarak ve normal sezonun çoğunda NFL MVP seviyesinde oynayarak antrenman kampına katıldı.

12-5 normal sezonun ardından NFC play-off'larında birinci sırayı alan 49ers, Packers'ı geçti ve şimdi Super Bowl LVIII yolunda Lions'la karşı karşıya geldi.

Geçen sezonun aksine, bu sefer 49ers ve Purdy'nin NFL Çeyrek Finallerine geri dönmesi yavaş bir süreçti.

Purdy, “Biraz farklı hissettiriyor çünkü bu yıl pek çok iniş ve çıkış yaşadınız” dedi. “Ve şimdi, bulunduğumuz yere gelmek oldukça iyi hissettiriyor. Ama aynı zamanda, ben buraya gelmeden çok önce, bu organizasyonun ve ekibin zihniyeti de buydu, burada inşa ettikleri şeyi yapmak açısından. Şampiyonluğa ulaşmak gerekiyor.”

READ  Stanley Cup Playofflarının İkinci Turu için Canes programı açıklandı :: WRALSportsFan.com

“Ben de bu işin önemli bir parçasıyım ve her hafta işimi elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve işte buradayız.”

49ers Talk Podcast'ini indirin ve takip edin