Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

6. Sezon 13. Bölüm “Saul Gone”

6. Sezon 13. Bölüm "Saul Gone"

Better Call Saul'da Rhea Seehorn

içinde Rhea Seehorn Talep üzerine Saul’un en iyisi
resim: Greg Lewis / AMC / Sony Pictures Televizyonu

Nasıl yapılacağına dair bir ipucu vermesi istendiğinde Talep üzerine Saul’un en iyisi Haziran ayında bir Tribeca Festivali panelinde sona eren Bob Odenkirk, iki kelime söyledi: “İkinci Hayat.” Bu kılavuz, herkesin tahmin edebileceğinden daha doğru ve eksiksiz olduğu ortaya çıktı. ve burada ben … idim Mükemmel bir son ve Jimmy McGill için yeni bir başlangıç.

Jimmy, yerini Jimmy adına kendisi için kurtuluş talep eden Saul’a geri dönen Gene Takovich’e kısaca yol açan Saul’a verdi. Bu geri ödeme, Mike Ehrmantraut, Walter White ve kardeşi Chuck gibi insanların ona söylediklerine rağmen, her şeyin kaygan, kaygan Jimmy numarasıyla ilgili olmadığını kanıtlamak için 86 için yedi yıl hapis cezası şeklinde geldi. Sonunda.

Marion’da Jane Busted, polisi bilgilendirmek için LifeAlert’i araç tanımı ve plaka numarasıyla birlikte kullanan cesur görünümlü Ask-Jeeves hanımı, Saul Goodman’ın web sitesinde yakalandı. Elmaslarla dolu bir bandaj kutusu aldıktan sonra yaya olarak kaçmaya çalıştı, ancak mücevherler Slippin Jimmy’nin çöp tenekesinde saklanırken elinden kaydı ve Omaha polis memurları onu eve sürdü. Dizi yazarı, bölüm yazarı ve yönetmen Peter Gold’un hikayesi, finalin başlarında Saul’u hapse atarak önlerindeki her şeyle ilgili heyecanı artırdı.

Bölümün en büyük sürpriz yönlerinden biri, Saul’un avukatı ya da daha doğrusu “danışman avukatı”, eski Albuquerque İlçe Bölge savcısı olan ve Saul’un otobüs koltuğunda yerini alarak savunma avukatı olarak yeni pozisyonunu açıklayan Bill Oakley’di. Salamanca serisiyle bağlantısını öğrendikten sonra artık Jimmy’nin başarısından korkmaz, ancak Bill, Saul’un çağrısını alır ve Saul’un sokaktaki yasal güvenilirliği nedeniyle mucizeler yapacağına dair güvence vermesinden sonra onu temsil etmeyi kabul eder. Ve kullandığı mütevazı arabadan, yüksek profilli işler yapabileceğini düşünüyoruz. Bu, Saul’un Bill’e herhangi bir iyilik yaptığı anlamına gelmez. Bill, Saul’un yerel caddesinde biraz itibar kazanmasına yardımcı olmak için orada, Saul’un hükümeti rahat bir Federal Reserve kulüp tipi hapishanede yedi yıl cömert bir cezaya çarptırmasına yardım etmek için bekleyen bir tekne dolusu suçlaması olmayan biri ( Bernie Madoff’un öldüğü Pattner, Carolina North’da golf tavizleri ve haftada bir bira bardağı naneli dondurma ile. Bu son avantaj, Saul’un kendi davasında bile üstünlüğü ele geçirebileceğini kanıtlamanın yolu, hiçbir davayı kaybetmediği söylenen bir savcıyı yenmektir. Yıllarca hapis yattığını düşündüğünde bile rakibine tamamen sahip olabilir.

Ama sonra, bir bükülme: Saul başka bir kart oynamaya çalıştığında ve Howard Hamlin’in ölümüyle ilgili yeni ve heyecan verici bilgiler verdiğini düşündüğünde, Kim’in Albuquerque tarafından kendisine verilen bir dizi itirafın parçası olarak bu pisliği zaten kazıdığını öğrenir. da ve Howard’ın dul eşi Cheryl. Kim, son gergin telefon görüşmesi sırasında ona Howard’ın cinayetini çevreleyen koşullardaki rolünü anlattıklarından gerçekten şok oldu.

İlk başta, Saul’un Kim’in onu geride bıraktığı ve hükümetten çıkma yeteneğini sınırladığı için kızgın olduğunu düşünüyoruz. Haftalık Blue Bell dondurmasını gerçekten istiyor ve gardiyanlardan önce, Albuquerque’deki bir mahkeme salonuna yöneldiğini Bell’e, Kim’in paylaşmadığı çok az bilgiye sahip olduğunu ve bunun ona karşı kullanılacağını belirten bir şey olduğunu söylüyor. Sheryl Hamlin’in ona yıkıcı bir hukuk davası açmasına neden oldu. . Saul, bunu gerçekleştirmeye hevesli görünüyor ve Kim, Albuquerque Bölge Savcı Yardımcısı Susan Eriksen’den, Saul’un davayla ilgili yeni bir ifade vermeyi planladığına dair bir ipucu aldığında, Kim, onun en son aldatmacasına bizzat tanık olmak için mahkeme salonunda ortaya çıkıyor.

Ama sonra başka bir bükülme var, Bob Odenkirk’in başlık ve “Saul Gone” sonuyla ilgili ipucunu açıklıyor. Saul’un başının üstünde parlak bir şekilde aydınlatılmış mahkeme salonu çıkış sinyalinin parlak bir çekimiyle, hakime Walter White’ın suç girişiminin kendisine milyonlarca dolar kazandırdığını ve Walt adına yaptığı yasal manevralar olmasaydı Walt’ın hapse girebileceğine dair güvence vermek için duruşmayı yarıda kesti. bir ay içinde. Saul, Howard’a olanlar hakkında konuşmaya çalıştığında duygusallaşıyor, ama sonra, odanın arka tarafında Kim’i gördüğünde ve onun gerçekten onu dinlediğini görünce, sonunda Chuck’a ne yaptığını açıklayarak pratik yapma yeteneğini yok etti. Law, kasıtlı olarak ona zarar vermek için, ardından Chuck intihar etti. Saul, “Ve bununla yaşayacağım” diyor. Ve Kim’in arkasını dönüp onunla gözlerini kapadığında ne fark ettiğini herkesin resmi olarak bildiğinden emin olmak için Saul, Bay Goodman’a yerine oturmasını söylediğinde yargıcı düzeltir. “Benim adım McGill. Ben James McGill,” dedi kendini göstererek, Saul’un parlak takım elbise ceketinin düğmelerini açarak.

Better Call Saul'da Bob Odenkirk

Bob Odenkirk’te Talep üzerine Saul’un en iyisi
resim: Greg Lewis / AMC / Sony Pictures Televizyonu

Zavallı Bill, davanın bir kısmını kurtarmaya çalışıyor çünkü Saul, Jimmy McGill’i alıp Kim’le kefaretini öderken, o, bu tatlı hükümet anlaşmasına mal oluyor. Kelimenin tam anlamıyla Saul çık ve hapishaneye giden otobüste Jimmy’ye git…Madoff değil, daha önce “Rockies’te Alcatraz” olarak tanımladığı Montrose. Orada sekiz buçuk yıl kalacak, iyi halden izinli olsa bile ömür boyu hapis cezasına çarptırılacak.

Yine de her şey kaybolmaz: O otobüs yolculuğu sırasında meslektaşları onu Jimmy olarak değil, kahramanlarını tanımak için ayaklarını yere vurarak ve onun sloganını haykırarak “Saul’un en iyi çağrısı” olarak tanıdılar. Montrose’un içinde, Saul’u bu cümleyi olabildiğince rahat yaşaması için geri getirmeye istekli olduğu açık. Meslektaşları ona Saul diyor ve hamur makinesini çalıştırdığı bir görüntü, Saul’un hapishane mutfağında ekmek pişirdiğini görene kadar Cinnabon’a geri dönebileceğimizi düşünmemizi sağlıyor.

Ve sonra avukatından bir ziyaret alır ama bu Bill değildir. Eski kocasını ziyaret etmek için eski New Mexico pub kartını kullanan Kim. Başka bir güzel filme alınmış sahnede, Kim ve Jimmy (siz buna böyle diyorsunuz) ziyaretçi odasının karşısında dururlar ve onun için gizlice söndürdüğü sigarayı paylaşırlar. Bir dakikalığına, Uno serisinin ilk bölümündeki bu iki kişi, HHM’nin otoparkındayken, bir sigarayı ileri geri uzatırken kimya sızdırıyorlar.

Bu, kısa da olsa çok duygusal bir karşılaşmadır ve Jimmy bahçede durur, Kim’in parmaklarını vurduğunu ve ayrılırken ona vurduğunu seyreder. Çitlerin her iki tarafında duruyorlar, özgürlük, ama belki Kim geri döndü. Jimmy’ye, üzerinde son kullanma tarihi olmayan New Mexico bar kartıyla onu görmeye geldiğini söylemeyi unutmadı. Kim, Jamie gibi, hala kuralları biraz esnetmeyi seviyor.

başıboş notlar

  • En çok hangi sürpriz flashback karakterini seviyorsunuz: Peter Desith Bill Oakley, Mike Jonathan Banks, Michael McCain Chuck, Walter Bryan Cranston veya şimdiye kadarki en büyük sürpriz, Betsy Brandt’in Mary Schrader, Saul’un cezalandırıldığından emin olmaya çalışıyor. Hank için adalet mi? Saul’un hapishaneye kaçınılmaz yolculuğuna organik olarak entegre edilmiş, favoriler için hoş bir buluşmaydı.
  • Jimmy’nin Büyük Arası, Sandpiper sakinlerinin şirkete dava açmasına yardımcı olacak bilgi almak için çöpe dalmaya başladı. Hapishanedeki hayatı, tüm o elmasları attığı ve Ed’i Llam’de başka bir yaşam için arama fırsatını mahvettiği başka bir çöp kutusunda başladı.
  • Jamie’nin Chuck’a avukatlık mesleğinin gidişatını anlattığı gibi, bir zanaat mağazası hakkında söylenmiş en komik cümle kuşkusuz şuydu: “Müşterilerimden biri Hobby Lounge’un dışında bir sosis sallarken yakalandı.”
  • Jimmy’nin Mike (Bagman’da çölde yaptıkları rezil yolculukları sırasında) ve Walt’la (Ed’in bodrumunda yeni hayatlarına geçmeyi beklerken geçirdikleri zamandan) anıları sırasında, erişim konusunda farklı yapacakları şeyleri merakla takıntı haline getiriyor. zaman yolculuğu. Walt, en kibirli ve küçümseyen tavrıyla, zaman yolculuğunun mümkün olmadığına dikkat çekiyor ve ardından Saul’un gerçekten tek istediği şeyin pişmanlık duyduğu şeyi tartışmak olduğunu söylüyor. Daha sonra, Chuck ile yaptığı ziyaret anılarında, Chuck’ın mutfak masasında bir ciltsiz kitabı vardır: H.G. Wells’ Zaman makinesi.
READ  Christina Hall, eski Ant Anstead'in çirkin bir velayet savaşı başlatmasından bu yana ilk kez görüldü