Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD borsaları faiz indirimi umutlarının devam etmesiyle kazançlarını koruyor

ABD borsaları faiz indirimi umutlarının devam etmesiyle kazançlarını koruyor

Affirm’in (AFRM) hisseleri, şirketin şimdi al, sonra öde özelliklerinin Walmart’ın (WMT) otomatik ödeme hatlarına entegre edileceği haberi üzerine Salı sabahı %13’e kadar yükseldi.

Alışveriş yapanlar, Walmart.com’dan satın alınan ürünlere ilişkin ödemeleri şirketin arabaya servis merkezlerinde, Vizyon Merkezlerinde ve kasiyerlerin bulunduğu düzenli ödeme kuyruklarında dağıtmak için Confirm’i zaten kullanabiliyor.

Başka bir deyişle bu, Walmart müşterilerinin büyük çoğunluğuna halihazırda sunulan bir çözüme yönelik ek bir ürün güncellemesidir. Affirm’in bir perakendeciyle olan ortaklığı herhangi bir ticari sonuca (daha fazla satış, daha fazla müşteri vb.) yol açıyorsa, bu sonuçlara zaten ulaşılmış demektir.

Ancak hisse senedini yukarıya taşıyan bu güncelleme, 2022 dönemi pozisyonlarında sıkışıp kalan birçok yatırımcı için bu pazarın ne kadar zorlu hale geldiğini gösteriyor. Den bilgi Fenviz görünür Affirm hisselerinin yaklaşık %21’i açığa satış yaptı, bu da açığa satış yapanların hisselerin düşeceğine dair bahis oynadığı anlamına geliyor. Bağlamda, çoğu şirketin hisselerinin %1 veya daha azı açıktan satılıyor.

Açığa satış yapanlar, piyasa onlara karşı hareket ettiğinde yanlış pozisyon aldıklarında, temel görüşleri temelde değişmemiş olsa bile sıklıkla bu pozisyonlardan çıkmak zorunda kalabilirler.

Hisse senedinin 2021 sonundaki en yüksek seviyesinden bu yılın başındaki en düşük noktasına kadar %90’dan fazla bir düşüş yaşadığını doğruladı. Yatırımcılar, artan faiz oranlarından ve tüketici yavaşlamasına ilişkin korkulardan kaynaklanan etkilerin en ağırını bu ismin üstleneceğini düşünüyor. Hisse senedi orantılı olarak düştü.

Ancak gerek piyasalarda gerekse ekonomide zaman değişti.

BNPL için onay gibi oyun koşullarının iyileştiğine dair işaretler var. Adobe Analytics’e göre bu tekliflerin kullanımı Siber Pazartesi’de geçen yıla göre %40 arttı.

Hisse senedinin son birkaç aydaki hareketi (hisseler 1 Kasım’dan bu yana %180 arttı ve hisseler bu yıl neredeyse %500 arttı), tüccarların düşüş pozisyonlarından çıkmaya çalıştıklarına dair açık işaretler gösteriyor.

READ  Jim Kramer, enflasyonun zirve yaptığına dair işaretler gördüğünü söyledi

Ürün güncellemeleri bir şirketin hisselerini çift haneli yüzde puanlarla artırdığında ve hisse senedi büyük oranda kısa pozisyon aldığında, bu hareketler muhtemelen piyasanın şirketin gelecekteki seyreltilmiş akışlarının nihai değerine ilişkin maddi bir yükseltme ile ilgili olmasından çok, bir pazardaki konumlandırmayla ilgilidir. yönü hızla değişiyor.

Çünkü Affirm ve S&P 500’deki diğer 493 hisse senedi Magnificent Seven’ın üyesi olmasa da bu değişimlerin sektörler, tarzlar ve boyutlar arasında yayılma etkileri var.