Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD’li senatör, Sony’nin Japonya’nın üst düzey oyun pazarında tekele sahip olduğunu söyledi

resim: Washington Vahşi

Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almasıyla ilgili destana yeni bir oyuncu girdi. Demokratik Senatör Maria Cantwell (Washington Eyaletini temsil ediyor) bugün meseleye biraz kafa karıştırıcı bir şekilde baktı.

ResetEra’da görüldüsenatör, Başkan’ın 2023 “Ticaret Politikası Gündemi” hakkında bir Senato Finans Komitesi duruşması sırasında inanılmaz derecede ilgi çekici olduğundan emin olduğumuz bazı yorumlar yaptı.

Senatör Cantwell, “Sony’nin üst düzey oyun pazarının %98’ini kontrol ettiğinin kendisine söylendiğini, ancak Japon hükümetinin Sony’nin özel anlaşmalar ve oyun yayıncılarına yapılan ödemelerle bariz rekabet karşıtı davranışlarda bulunmasına izin verdiğini” belirtti. Japonya’da en popüler.”

Bu rakam %98 Tamamen yanıltıcı, PC oyunlarını, Nintendo oyunlarını ve mobil cihazları göz ardı etmebunun yerine Sony’nin ana bölgesi Japonya’da Microsoft’u benimseme oranına atıfta bulunuyor ve bu, video oyun endüstrisine orta derecede aşina olan biri için şaşırtıcı gelmemelidir.

ABD Ticaret Temsilcisi Catherine Tai, Japon Federal Ticaret Komisyonunu bu sözde “dışlayıcı davranışı” düzgün bir şekilde soruşturmamakla suçladıktan sonra, “Sizce bu sorunları ele almak ve eşit şartlar oluşturmak için ne yapabiliriz?” diye sordu.

beğenmek Kotaku’daki Luke Plunkett haklı olarak işaret ediyorSony’nin Japon oyun pazarında bir tür tekele sahip olduğunu öne sürmek saçma çünkü “Sony, bir oyun serisi olan God of War için %98’lik bir pazar payına bile sahip değil. sahip olmakSteam her bilgisayar satışından %30 pay aldığı için. “

Açıktır ki, seçilmiş yetkililerin her konuda uzman olmasını bekleyemeyiz, ancak bu, devam eden devralma çabasında oldukça kritik bir anı kesinlikle net bir şekilde atıyor.

Microsoft’un (Nintendo’dan bahsetmiyorum bile) Merkez, Redmond, Washington’daki Senator Cantwell Bölgesi’nde yer almaktadır.Veya Microsoft’un sahip olduğu Cantwell Company’ye yarım milyon dolardan fazla katkıda bulundu. Son yirmi yılda mı? Karar vermenize izin vereceğiz.

READ  Amazon PS5 Bugün Yeniden Stok: Nasıl Edinilir

Senatör Cantwell’in yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.