Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Adobe, “devrim niteliğinde” yeni bir AI destekli fotoğraf düzenleme aracının tanıtımını yapıyor

Adobe, “devrim niteliğinde” yeni bir AI destekli fotoğraf düzenleme aracının tanıtımını yapıyor

Adobe, gelecek haftaki Adobe Max etkinliğinde, önceden düzenleme deneyimi olmadan fotoğrafları değiştirmeyi kolaylaştıran yeni bir AI destekli fotoğraf düzenleme aracını duyurmaya hazırlanıyor. buna göre Tanıtım videosu (Üzerinden izlendi Teknik nokta), Project Stardust olarak adlandırılan yeni bir “nesneye duyarlı düzenleme motoru”, normal görüntülerdeki tek tek nesneleri otomatik olarak tanımlayarak bunların kolayca taşınmasına ve değiştirilmesine olanak tanıyor. Google’ın dün yeni Pixel telefonları için duyurduğu Magic Editor’a benziyor ancak daha güçlü olduğu iddia ediliyor.

Yeni yazılımın kısa bir demosu, fotoğraftaki nesnelerin (örnek görüntüdeki sarı çanta ve onun gölgesi gibi) Photoshop’un Kement aracı kullanılarak ayrılmış gibi otomatik olarak nasıl tanındığını ve seçildiğini gösteriyor. Klip daha sonra nesnelerin sanki ayrı bir katmanda saklanıyormuş gibi nasıl taşınabileceğini, silinebileceğini veya başka şekilde değiştirilebileceğini gösteriyor; arkalarındaki eksik alan, çevrelerinin geri kalanına uyacak şekilde otomatik olarak dolduruluyor.

Project Stardust şuna benzer bir şey içeriyor:Bağlamsal görev çubuğuPhotoshop’ta bu yılın başında kullanıma sunulan “Bu, tasarım sürecinizdeki sonraki adımları otomatik olarak algılayabilir ve hızlı ayarlamalar yapmanıza olanak tanır. Demo videoda, görüntünün arka planında bulanık bir insan kalabalığı seçildiğinde ‘Kaldır’ düğmesi tetikleniyor Görev çubuğundaki Dikkat Dağıtıcılar”, tıkladığınızda kalabalığı otomatik olarak siler.

Yeni düzenleme motoru, Adobe’nin Firefly destekli Photoshop araçlarıyla aynı üretken yapay zeka özelliklerinden bazılarını içeriyor. Adobe’nin proje yöneticisi Aya Philémon’un görüntünün bir alanını seçtiği ve kayan görev çubuğuna metin girdiği ve seçilen alanı yapay zeka tarafından oluşturulan çiçeklerle doldurmasının istendiği görülebiliyor. Başka bir klipte, aynı özellik, bir mankenin üzerindeki tek tek giysi parçalarını değiştirmek için, öğeyi (örneğin bir ceket veya spor ayakkabı) seçip ardından bırakılacak yeni bir giysi öğesini tanımlamak için kullanılıyor.

READ  Last of Us Multiplayer'ın diğer Naughty Dog oyunları gibi "büyük" bir hikayesi var

Bu otomatik tasarım araçları, üretken yapay zekadaki gelişmelerle birlikte daha popüler hale geliyor. Canva, fotoğraflardaki nesneleri otomatik olarak kaldırmak veya değiştirmek için benzer düzenleme araçlarına sahiptir, Pixel 8 cihazlarıyla birlikte gelen Google Fotoğraflar’ın Magic Editor aracı gibi. Ancak Project Stardust’ın ayrıntıları yetersiz ve Philémon, şu ana kadar duyurulan özelliklerin ” yeteneklerinin yalnızca küçük bir kısmını” ifade ediyor ve yeni motorun “Adobe ürünleriyle etkileşimde devrim yaratacağını” vaat ediyor. Adobe’nin yakında çıkacak yapay zeka sürümleri hakkında daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz: Önümüzdeki hafta Adobe Max10 Ekim’de başlıyor.