Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Aktör Oh Yeong-su “Squid Game” cinsel tacizle suçlandı

Aktör Oh Yeong-su "Squid Game" cinsel tacizle suçlandı

Ah Young Sooson zamanlarda kazanan Koreli aktör altın Küre Başarılı dizideki performansı için’kalamar oyunuhakkında cinsel taciz suçlamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Seul yakınlarındaki Suwon’daki savcılar Cuma günü Oh’u bir gün önce suçladıklarını açıkladılar. 78 yaşındaki Oh’un 2017 yılının ortalarında bir kadının vücuduna uygunsuz bir şekilde dokunduğu iddia edildi.

Kurban olduğu iddia edilen kişi, geçen yıl Aralık ayında Oh hakkında şikayette bulundu. Yonhap Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre yetkililer davayı Nisan ayında kapattı, ancak kurbanın talebi üzerine yeniden açtı. Savcılık tarafından sorulduğunda Oh, iddiaları reddetti.

Oh’un Koreli yayıncı JTBC ile paylaştığı bir açıklamada aktör, “Göl çevresini göstermek için elini tuttum. Özür diledim çünkü [the person] Bu konuda yaygara koparmayacağını söyledi ama bu, suçlamaları kabul ettiğim anlamına gelmiyor.”

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Suwon mahkemesinden bir yetkili, “Yerel medya tarafından bildirilen her şey gerçeklere dayalı değil.”

KCNA, iddianamenin ardından Kore Kültür Bakanlığı’nın örgütsel yenilik konulu bir devlet televizyonu reklamını “Oh, yayından kaldırıldı” olarak gösterdiğini sözlerine ekledi.

1944’te şu anda Kuzey Kore’nin bir parçası olan Kaesong’da doğan Oh, 38. paralelin ayrım hattı haline gelmesinden sonra ve iki Kore arasındaki savaştan önce ailesiyle birlikte ABD kontrolündeki Güney’e taşındı.

1967’de profesyonel oyunculuğa başladı ve kariyerinin çoğunu canlı tiyatroda geçirdi. 2013 yılında Goethe’nin “A Streetcar Named Desire” ve “Faust” un Kore uyarlamaları da dahil olmak üzere 200’den fazla tiyatro yapımında rol aldığını iddia etti.

“Kalamar Oyunu”ndan önce Oh’un en ünlü filmi, Kim Ki-duk’un çok ödüllü “İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar” filmindeki yaşlı keşişti.

Netflix’in “Kalamar Oyunu”nda Oh, bir hayatta kalma yarışmasında en büyük katılımcıyı oynadı ve bir dizi şiddetli kişisel çıkarın ortasında hüsrana uğramış bir karakter gibi görünüyordu.

READ  'Doctor Strange 2' Cuma günü 90 milyon dolara ulaştı - The Hollywood Reporter

Rol ona bir Dizi, Mini Dizi veya Televizyon Filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü ve Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Primetime Emmy adaylığı kazandırdı.

türlü Yorum için Netflix ile iletişime geçti, ancak yayın sırasında bir yanıt alamadı.