Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AM En İyi İncelemeler İnceleme Altında ve Milli Resurance Dirk Anonim Devresi, Kredi Notlarını Olumsuz Etkiyle Düşürdü

Londra – (iş teli) –AM En İyisi Negatif etki ile incelemeden çıkarıldı ve finansal güç notu B’den (Orta) B-‘ye (Orta) ve uzun vadeli borç verenin kredi notu Milli’nin “bb” (Orta) seviyesinden “bb-” (Orta)’ya düşürüldü. Reasurans Türk Anonim Şirketi (Milli Re) (Türkiye). Bu kredi notlarına (derecelendirmelerine) atanan görünüm negatiftir.

Derecelendirmeler, AM AM Best’in tahminlerine göre Millie Ree’nin bilanço gücünü, ayrıca yeterli operasyonel performansını, tarafsız iş profilini ve ilgili kurumsal risk yönetimini (ERM) yansıtıyor.

2021’in sonunda Best’in Sermaye Savunuculuğu Oranı (BCAR) ile ölçülen, şirketin konsolide riske göre ayarlanmış kapitalizasyonundaki önemli düşüş, 2021’in sonunda çok zayıf bir pozisyona düşüşü yansıtıyor. Milli Rie’nin Türkiye’deki ekonomik durumunun kötüleşmesi, Türk lirasının değer kaybetmesi ve yüksek enflasyon ile Milli Rie’nin varlıkları, çekinceleri ve yazma riskleri önemli ölçüde arttı. Entegre sermaye gereksinimleri genellikle, Millie’nin yan kuruluşu Anatolu Anonym Dirk Cicorda Cirque’den (Anatolu) kaynaklanan çok yüksek prim kaldıracından kaynaklanan sigortalama riskiyle ilişkilendirilir. Milli Ree’nin bilanço değerlemesi konusundaki güçlü bağımsız ödeme gücü ölçümleri ve Anatolu’nun ihtiyaç duyduğu her türlü sermaye desteğinin, nihai ana ortağı olan Turkey İş Bangasi A.Ş. tarafından finanse edilmesi bekleniyor.

Negatif görünümler, Türkiye’de şirketin rezerv gücünün daha da zayıflamasına yol açabilecek hakim ve kötüleşen makroekonomik baskıları yansıtıyor. Türkiye’deki faaliyet koşullarının şirketin risk profiline etkisi ve giderek zorlaşan faaliyet ortamında yaşadığı zorluklar nedeniyle, olumsuz görünümler Millie Re ‘ERM notu üzerindeki baskıları yansıtmaktadır.

Millie Reasürans, pozitif konsolide ve tamamen şişirilmiş düzeltilmiş özkaynak getirilerini destekleyen son beş yılda (2017-2021) güçlü yatırım getirileri ve döviz kazancı sağlama rekoruna sahiptir. Aynı dönemde poliçe sonuçları kârlı çıkmamış, konsolide ve mutlak beş yıllık ortalama bileşik faiz oranları sırasıyla %117 ve %130 olarak kanıtlanmış ve Türk lirasındaki değer kaybından olumsuz etkilenmiştir. AM Best, Millî Reasürans’ın gelecekteki faaliyet performansının yeterli olmasını, ancak yerel ekonomideki olası dalgalanmalara ve son yıllarda sık sık sigorta mevzuatında yapılan değişikliklere bağlı olarak beklemektedir.

READ  HV GENÇ TÜRKLER, ARNETT YÜZÜ KAPALI - Bernard, Harbour View gençlik tugayının Arnett'i durdurmasını umuyor | Spor Dalları

Millî Reasürans, Türkiye’deki tek güçlü pazar konumuna sahiptir. Ayrıca şirket profili, ülkenin doğrudan sigorta pazarında pazar lideri olan Anatolu’nun mülkiyetinden yararlanmaktadır.

Bu haber bülteni, AM Bestin’in web sitesinde yayınlanan kredi notları ile ilgilidir. Bu yayında belirtilen kişisel derecelendirmelerin her birini sağlamaktan sorumlu ofisin ayrıntıları da dahil olmak üzere, yayınla ilgili tüm değerlendirme bilgileri ve ilgili açıklamalar için, bkz. Son derecelendirme işlevi İnternet sayfası. Kredi notu yorumlarının kullanımı ve sınırlamaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bkz. En iyi kredi notları için bir rehber. Bestin Kredi Derecelendirmeleri, Bestin Performans Derecelendirmeleri, Bestin Ön Kredi Derecelendirmeleri ve AM Best Dergi Yayınları’nın en iyi kullanımı hakkında bilgi için lütfen bkz. Sistematik derecelendirmeleri ve derecelendirmeleri sistematik olarak kullanma kılavuzu.

AMBest, sigorta endüstrisinde uzmanlaşmış küresel bir kredi derecelendirme kuruluşu, haber yayıncısı ve sigorta veri sağlayıcısıdır. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan şirketin Londra, Amsterdam, Dubai, Hong Kong, Singapur ve Meksika’da bölge ofisleri bulunmakta ve 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için, bkz www.ambest.com.

Telif Hakkı © 2022 AM En İyi Derecelendirme Hizmetleri, Inc. Ve / veya bağlı ortaklıkları. Tüm hakları Saklıdır.