Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Seattle’dan Miami’ye doğru yola çıkıyor

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Seattle’dan Miami’ye doğru yola çıkıyor

Amazon’u 1994 yılında Seattle’daki garajında ​​kuran ve şehri teknolojide patlama yaşayan bir şehre dönüştürmek için milyarlarca dolar harcayan Jeff Bezos, Perşembe günü yaptığı açıklamada, otuz yıllık evinden ayrılarak Miami’ye taşınacağını söyledi.

Bay Bezos, 59 yaşında Hareketini duyurdu Perşembe akşamı bir Instagram gönderisinde. Anne ve babasının yakın zamanda liseye gittiği Miami’ye taşındığını ve onlara ve ortağı Lauren Sanchez’e daha yakın olmak istediğini söyledi.

Bir diğer faktör de, roket şirketi Blue Origin’in operasyonlarının giderek Miami’nin 200 mil kuzeyinde eyaletin Atlantik kıyısı boyunca uzanan Cape Canaveral, Florida’ya kayması olduğunu söyledi.

Bloomberg Haberleri Geçen ay bahsetmiştim Bay Bezos’un, yandaki malikaneyi 68 milyon dolara satın almasından sadece birkaç ay sonra, Güney Florida’da 79 milyon dolara bir malikane satın aldığı. Bay Bezos’un serveti 161 milyar dolar ve Bloomberg’e göre onu dünyanın en zengin üçüncü insanı yapıyor.

Bay Bezos, Instagram gönderisinde Seattle’la ilgili “harika anıları” olduğunu ve orada başka herhangi bir yerden daha uzun süre yaşadığını söyledi. “Bu hamle heyecan verici olsa da benim için duygusal bir karar” diye yazdı. “Seattle, her zaman kalbimin bir parçasına sahip olacaksın.”

Kısa bilgi video Bay Bezos’un Instagram’da yaptığı duyuruyla birlikte yayınladığı fotoğraf, onu Seattle’daki garajının dışında mütevazı bir tur olan Amazon’un ilk ofisini gezerken gösteriyor. Odada birkaç dev beyaz bilgisayar, üzeri yazılarla kaplı kuru silinebilir bir tahta ve gri bir dosya dolabının üzerinde duran bir faks makinesi var.

“Şu büyük turuncu uzatma kablosunu görüyor musun?” Kot pantolon giymiş ve neşeli bir ruh hali içinde olan genç Bay Bezos bir keresinde fotoğrafçı olan babasına şöyle demişti: “Bu, bu odada yeterli elektrik olmadığı için sahip olmamız gereken mekanizmalardan biri.” ekstra devre kesiciler.”

READ  Gaz fiyatları aylardır ilk kez galon başına 4 doların altına düştü

Videonun sonunda köpek havlamaları arasında “Ah, hepsi bu” diyor. “Amazon-dot-com Inc.’in ofislerini gezmek uzun sürmüyor.”

Perşembe günü geç saatlerde Seattle veya Miami sakinlerinin onun hamlesi hakkında ne hissettiği henüz belli olmadı.

Amazon yıllar içinde büyüyerek bir çevrimiçi ticaret devine dönüşürken ve 2021’de Çin dışındaki dünyanın en büyük perakendecisi haline gelirken, Seattle ekonomisine milyarlarca dolar pompaladı ve küresel itibarının yeniden şekillenmesine yardımcı oldu.