Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

American Idol yargıcı Paula Abdul, cinsel saldırı iddiaları nedeniyle Nasty Nigel'a dava açıyor

American Idol yargıcı Paula Abdul, cinsel saldırı iddiaları nedeniyle Nasty Nigel'a dava açıyor

Lythgoe, Pop Idol'u geliştirmeden önce 2000 yılında ITV'nin Popstars programında jüri olarak İngiltere'de tanınan bir isim haline geldi.

Daha sonra “American Idol” ve “So You Think You Can Dance” albümlerini yayınlamak için Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı. 2015 yılında Kraliçe'nin Doğum Günü Onur Listesi'nde OBE ödülüne layık görüldü ve 2021'de Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız aldı.

Davada, Lithgow'un Abdul'a “zaman aşımı süresinin dolduğunu” söyleyerek alay ettiği ve kendisinin herhangi bir hukuki başvuru hakkı bulunmadığı iddia edildi.

“Lithgow, Abdul'a yönelik saldırılarının sadece yanlış olmadığını, aynı zamanda onları sessiz tutacak güce sahip olduğunu da açıkça biliyordu” diye iddia etti.

Ancak dava Cuma günü, Kaliforniya'nın Cinsel Saldırı Sorumluluk ve Gizleme Yasası uyarınca açıldı; yasa, Ocak ayında aksi takdirde zaman aşımı dışında kalacak cinsel saldırı şikayetlerinde bulunmak için bir yıllık bir süre tanıdı.

Abdul, şikayetini 31 Aralık'taki son tarihten üç gün önce Los Angeles Yüksek Mahkemesi'ne sundu.

“Konuşma korkusu”

Davada, “Abdul, televizyonun en popüler yarışma programı yapımcılarından biri aleyhinde konuşmanın kariyerini kolayca mahvedebileceği korkusuyla, Lithgow'un elinde maruz kaldığı cinsel saldırılar ve taciz konusunda yıllarca sessiz kaldı.” Bir televizyon kişiliği olarak, güçlü erkekleri koruyan ve cinsel saldırı ve tacizden kurtulanları susturan bir endüstri tarafından dışlandı ve görmezden gelindi.

Abdul ayrıca, 2002'den 2009'a kadar jürilik yaptığı American Idol'da çalışırken “sürekli alay, zorbalık, aşağılama ve tacize” maruz kaldığını iddia etti.

Eski pop yıldızı ve koreograf, 2015'ten 2017'ye kadar “So You Think You Can Dance” programında jüri üyeliği yaptı. Davaya göre, her iki gösteri için de gizlilik anlaşmaları imzaladı.

Abdul belirtilmemiş tazminatlar istiyor. Lythgoe yorum taleplerine yanıt vermedi.

READ  Met Gala 2022 canlı: Sebastian Stan, Kim Kardashian ve daha fazlası Gilded Glamour teması için kırmızı halıda