Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“American Idol'den Nigel Lithgow Günler İçinde İkinci Cinsel Saldırı Davasıyla Vuruldu – Son Tarih”.

“American Idol'den Nigel Lithgow Günler İçinde İkinci Cinsel Saldırı Davasıyla Vuruldu – Son Tarih”.

Paula Abdul'un Nigel Lythgoe'yu son 20 yıl içinde kendisine iki kez cinsel saldırıda bulunmakla suçlamasının üzerinden bir haftadan az bir süre sonra, Yani dans edebileceğini düşünüyorsun Ortak yazarlardan biri, diğer iki kadın tarafından başka bir davaya maruz kaldı. Ancak önceki eylemden farklı olarak Amerikan İdolü Yargıç, Lythgoe'ya karşı yapılan bu son saldırı pek fazla hukuki etki yaratmayabilir.

Jane Doe KG ve Jane Doe KN, Mayıs 2003'te John Roe NL'ye karşı cinsel saldırı/darp, cinsel taciz ve ihmal nedeniyle bir saldırı iddiasıyla hukuk davası açtılar. Tam adı belirtilmese de Deadline, John Roe NL'nin Lythgoe olduğunu doğruladı. Yalnızca kadınlara yönelik Yarışma teklifinde yapımcı olan kişi Her Amerikalı kız ABC'de bir sezon boyunca (Salı Takımı için “AAG”).

Olay, kendini tanımlayan bir kişinin şikayeti üzerine yapılan jüri duruşmasında meydana geldi. Her Amerikalı kız 'Yarışmacılar' gösterinin son partisinden sonra, Lythgoe'nun ikiliyi diğerleriyle tanışmak için söz verdiği stüdyo yerine Los Angeles'taki bir eve götürdüğü iddia edildi.

Üçlü oraya vardığında şikayet işlerin çirkinleştiğini iddia ediyor (şikayeti buradan okuyun).

Los Angeles'taki Arias Sanguinetti Wang & Team avukatları tarafından sunulan Los Angeles Yüksek Mahkemesi önergesinde, “Davalı NL, Davacı KG ve KN'ye cinsel yaklaşımda bulundu ve Davacılar bu ilerlemeleri reddetti ancak Davalı NL ısrar etti ve tacizi sürdürmeye devam etti” ifadesine yer veriliyor. Şunları ekliyor: “Bir noktada, sanık NL ceketini davacı KG'nin başının üzerine kaldırdı ve onu ceketinin içinde kucakladı, onu öpmeye çalıştı ve vücudunu kendisine yaklaştırdı.” “Davacı KJ öpücüğü bir kez daha reddetti ve kendisini onun elinden kurtarmak için acele etti.”

“Aynı gecenin ilerleyen saatlerinde Davalı NL, Davacı KN'yi evdeki kuyruklu piyanonun üzerine sıkıştırdı, kendisini onun vücuduna doğru itti ve kendisinden bunu yapmamasını isteyen sayısız ifadesine ve yüzünü uzaklaştırmaya çalışmasına rağmen ağzını ve dilini onunkine bastırdı. 14 sayfalık belgede, “Davacı KG bunu görüp protesto ettiğinde, davalı NL nihayet teslim oldu” diye ekliyor.

READ  Şişman Joe ve Luke Amca, babamın aldatmacası Pitbull'u kimin keşfettiği konusunda gökleri aydınlatıyor

Şikayette çok çeşitli tazminatlar talep ediliyor.

Abdul'un 29 Aralık'ta Lythgoe'ye karşı iddia edilen saldırılara ilişkin açtığı ayrıntılı dava kapsamında İdolİlk sezonları ve 2015'te Grammy kazananı oradayken SYTYCDJane'in benzer iddialarının bir miktar ağırlığı var gibi görünüyor.

Tabii bir takviminiz yoksa.

Şikayette her şeyden önce Jane Doe KJ'nin “Kasım 1997'de doğduğu” belirtiliyor. Söz konusu saldırı meydana geldiğinde DOB'un onun okul öncesi yaşını doldurmuş olacağını varsaymak yanlıştır, ancak düzeltilmesi gerekmektedir.

Daha da önemlisi, tıpkı Abdul'un şikayeti gibi, Jane'in ailesi de davalarını Kaliforniya'nın Cinsel Saldırı Sorumluluğu ve Gizleme Yasası uyarınca açmıştı; bu yasa, aksi takdirde zaman aşımına uğrayacak iddialar için hukuk davalarına izin veriyordu.

Daha doğrusu buna izin veriliyor.

Cinsel Saldırı Sorumluluğu ve Örtbas Yasası 31 Aralık'ta sona erdi. Ve Lythgoe'nin şiddetle reddettiği Abdul'un davası 29 Aralık'ta meydana geldiğinden beri, “Straight Up” şarkıcısının Lythgoe'nun yanı sıra diğer sanıklar American Idol Productions, Dance Nation Productions, 19 Entertainment ve Fremantlemedia North America'ya karşı ilerlemek için yasal bacakları var. . Ancak Jane Doe KG, Jane Doe KN ve avukatları bugün dava açtılar ve bu da davayı sorumluluk yasası kapsamı dışında bıraktı.

Arias Sanguinetti Wang ve Ekibinin avukatları, şikayet veya zamanlama hakkında açıklama veya yorum yapma talebine yanıt vermedi. Lythgoe'nun temsilcileri de son suçlamalara yanıt vermedi.

Bu taraflardan herhangi biri yanıt verirse bu yazı güncellenecektir.