Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Android 12 ile daha fazla widget mı kullanıyorsunuz? [Poll]

Android 12 ile daha fazla widget mı kullanıyorsunuz? [Poll]

Yıllarca süren durgunluğun ardından Android 12, işletim sistemindeki widget’lara yeniden dikkat çekti. Google, geliştiriciler için bir dizi yeni araç tanıttı ve birinci taraf tekliflerini yeniledi. Tüm bu değişikliklerle birlikte daha fazla araç mı kullanıyorsunuz?

Olay yerine bakıldığında, iOS 14, bir yıl önce, Google’ın aynı şeyi yapması için erken çağrılara yol açan UI öğelerini tamamen yeniledi, özellikle de Android, modern işletim sistemlerinin ilk günlerinde bu konsepti tanıtan ilk kişi olduğundan. Google’dan birkaç iOS uygulaması geçtiğimiz yıl içinde widget’ları tanıttı: Youtube müzikVe google fotoğraflar, geçerli, takvimVe SesVe haritalarVe gmailVe AraştırmaVe çeviri ve liderlik.

Android 12 ile Google Koymak Platformun ve başlatıcıların kullanıcı ve geliştirici deneyimini geliştirmek. Yüksek düzeyde, tüm UI öğeleri yeni işletim sistemi sürümünde yuvarlatılmış köşeler alırken, dinamik renk ortak bir özelliktir. Google ayrıca, kullanıcıların onu düzenlemesini/yapılandırmasını kolaylaştırdı, araç seçiciyi dinamik önizlemeler ve açıklamalarla yeniden tasarladı ve sorunsuz açma/kapama geçişleri sundu.

Yeniden tasarlanan Google Araçları

Tüm büyük Google uygulamalarının Material You ile yeniden tasarlanması gibi, birkaç birinci taraf aracı da yeni tasarım diline uyum sağlamak için yenilendi:

Bir grup birinci taraf uygulama/deney yeni araçlar aldı, ancak bunlar gerçekten yeniden tasarladığı maddi dilde değildi. krom Çevrimdışı ‘Chromium dino’ oyununa hızlı erişim sağlayan yeni bir ‘Kısayollar’ çubuğu alındı. Ayrıca Sistem Konuşmaları aracı da var ve tabii ki Google Fotoğraflar.

Widget’lar iş başında

Material You ve Android 12 tarafından sunulan görsel tutarlılık, elbette araçları güncellemek ve onu uyumlu bir deneyim haline getirmek için çok şey yapıyor. Bazıları çok yaşlıydı ve yıllardır dokunulmamıştı. Ancak genel olarak Malzeme Sizden her şeyi büyüten ve bilginin yoğunluğunu etkileyen bazı şikayetler var.

Diğer bir faktör, araçların üçüncü taraflarca benimsenmesi ve geliştiricilerin Google’ın güncelleme talebine yanıt verip vermediğidir. Bu bağlamda, son birkaç ay içinde Android 12’ye özgü gibi görünen diğer uygulamalar tarafından gadget’lara büyük bir baskı yapılmadı. Bazı geliştiriciler, temel gadget işlevselliğinden daha fazlasını istiyor. Google’ın kendisi her şeyi güncellemedi. Bazı gözetleme araçları arasında Google Fit, Haberler, Görevler ve Ses bulunur.

Elbette başarılı (veya başarısız) bir ödemenin gerçek işareti, daha fazla Android aracı kullanıp kullanmadığınızdır:

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. daha fazla.


Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

READ  Yapay zeka dilin ustalığıdır. Onun söylediklerine güvenmeli miyiz?