Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Android 15, bazı cihazlarda bekleme pil ömrünü 3 saate kadar artırır

Android 15, bazı cihazlarda bekleme pil ömrünü 3 saate kadar artırır

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Türk Lirası; Dr.

  • Google, Android 15’te telefonların erteleme moduna girme hızını %50 oranında artırdığını söylüyor.
  • Sonuç olarak, bazı cihazlar en son işletim sisteminde 3 saate kadar daha uzun bekleme gücü görür.
  • Bu iyileştirme Android 15 güncellemesini alan tüm cihazlara gelecek.

Android’e yapılan her büyük güncelleme, çok fazla pazarlama ve ilgi çeken, kullanıcıya yönelik bazı üst düzey özellikler getirir, ancak aynı zamanda kullanıcı deneyimi açısından aynı derecede önemli olabilecek birçok düşük düzeyli değişiklik de yapar. Örnek olarak yaklaşan Android 15 güncellemesini ele alalım. Bu hafta Google I/O 2024 geliştirici konferansında, Özel Alan, uygulama çiftleri, gelişmiş hırsızlık algılama hizmetleri ve daha fazlası gibi manşetlere çıkan özelliklerle Android 15’in ikinci beta sürümü duyuruldu. Ancak I/O sırasında Google, Android 15 ile ilgili bazı ilginç istatistikleri de sessizce paylaştı; örneğin bazı cihazlarda bekleme pil ömrünü üç saate kadar artırıyor.

Google I/O’da, Android platformu mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Dave Burke ve Android ekosistemi başkanı Samit Samat’tan Google’ın, Wear OS’nin en son sürümünün bir parçası olarak duyurduğumuz pil ömrü iyileştirmelerini nasıl başardığını açıklamalarını istedim. . Duyuruyu kaçırdıysanız, Google temel olarak Wear OS 5 akıllı saatlerinde koşan Maratonun, Wear OS 4’e kıyasla %20’ye kadar daha az güç tükettiğini söyledi. cihazın ana uygulama işlemcisinin (AP) uyandıktan sonra bazı sağlık verilerini yazmak üzere uyku moduna geçmesi için geçen süre. (Dave Burke ve Smit Samat ile yapılan röportajın tamamı için 44.Bölümü izleyin.) the Sadık robot Dijital ses dosyası(Ve ben ortak ev sahibiyim).

Samat, Wear OS 5’in artık bileğinize kıyasla saatinizin şarj olduğu zamana daha fazla arka plan görevi erteleyeceğinden bahsetti. Görevleri arka planda çalıştırmak için en iyi zamanı belirlemek yalnızca Wear OS için değil, tüm Android sistemleri için büyük bir zorluktur. Android, cihaz bir süre boştayken ve ekranı kapalıyken “bakım pencerelerini” belirlerken birkaç arka plan görevini ertelemeye ve bunları aynı anda akıllıca çalıştırmaya çalışır. Erteleme modu olarak adlandırılan bu durum, Android 6.0’dan bu yana Android’in güç yönetimi sisteminin temel bir özelliği oldu ve Dave Burke’e göre Android 15’te daha fazla gelişme görülüyor.

READ  'Önce Şaka, İkinci Oyun': Neşeli Trombon Şampiyonu Nasıl Yayıldı | oyuncaklar

Burke, gelecekte tüm Android cihazlarda kullanılabilecek bazı genel güç tasarrufu iyileştirmelerini kullanıma sunarak Samat’ın yanıtını takip etti. Özellikle Android 15’te şirketin uyku süresini %50 hızlandırdığını söylüyor. Bu, Android 15 çalıştıran cihazların uyku moduna Android 14’e göre %50 daha hızlı gireceği anlamına gelir. Sonuç olarak, Google’ın test ettiği bazı cihazlarda bekleme modunda pil ömrü üç saate kadar arttı.

“Android 15 için uyku süresini (uyku, sessiz duruma girdiğimiz zamandır) %50 oranında hızlandırdık. Yani uyku durumuna %50 daha hızlı geçiyoruz ve sonuç olarak, bir artış yaşadık. Bu, tüm cihazlarda %15’lik bir genel iyileşme anlamına geliyor, Android Platformu Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı.

Bu, Android’in temel özelliklerinden birinde yapılan bir değişiklik olduğundan, bu iyileştirme Android 15 güncellemesini alan tüm cihazları kapsayacaktır. Buna Wear OS de dahildir, ancak yaklaşan Wear OS 5 güncellemesinin Android 14’ü temel aldığını belirtmekte fayda var. , Ve Android 15 değil. Yine de, Google’ın yıllık Wear OS güncellemelerini yayınlama döngüsünü sürdürdüğü varsayılırsa, bu, gelecek yılki Wear OS 6 güncellemesinde sabırsızlıkla beklenecek bir gelişmedir. Her ne kadar bu spesifik iyileştirme Wear OS 5’in bu yılki sürümünde gelmeyecek olsa da, ızgara tabanlı uygulama başlatıcısı ve gizlilik kontrol paneli gibi yeni özelliklerin yanı sıra bahsettiğimiz pille ilgili diğer iyileştirmeler de gelecek.

Bir ipucu var mı? bizimle konuşun! Çalışanlarımıza [email protected] adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için itibar kazanabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Beğenebilirsin