Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, iOS 18 için Jeneratif Yapay Zeka ortaklığı konusunda Çinli şirket Baidu ile görüşüyor

Apple, iOS 18 için Jeneratif Yapay Zeka ortaklığı konusunda Çinli şirket Baidu ile görüşüyor

Bu haftanın başlarında, Apple'ın görüşmelerde bulunduğuna dair haberler çıktı Google, iPhone için iOS'un yakında çıkacak sürümü olan iOS 18'de bazı üretken yapay zeka özelliklerini güçlendirmek amacıyla Gemini modellerini lisanslayacak. Ayrıca potansiyel bir anlaşma hakkında OpenAI ile görüştüğü de söylendi.

Bugün Wall Street Journal da Apple'ın olduğunu söylüyor Baidu ile görüştüModellerini lisanslamak için. Amaç muhtemelen Çin yasalarının modellerin kullanılmadan önce bir düzenleyici tarafından onaylanmasını gerektirdiği Çin'deki Apple müşterilerinin AI taleplerini karşılamaktır.

Çinli düzenleyici şimdiye kadar Baidu'nun Ernie Bot'u da dahil olmak üzere 40'tan fazla modeli onayladı.

Buna karşılık Gemini'nin Çin düzenleyici onayı yoktur; Büyük Güvenlik Duvarı, Google aramaya erişimi engellediğinden Google'ın Çin'de hiçbir varlığı yoktur. OpenAI'nin ChatGPT'si de Çin'de mevcut değil.

Şu an itibariyle Apple'ın herhangi bir üretken yapay zeka sağlayıcısıyla anlaşma imzaladığı düşünülmüyor. Görüşmeler devam ediyor ve Haziran ayında WWDC'den önce üzerinde anlaşmaya varılması gerekiyor. iOS 18'in, bazı görevlerin cihazda gerçekleştirildiği ve diğerlerinin bulutta çalışan arka uç modellere aktarıldığı, yapay zeka destekli çeşitli özellikler içermesi bekleniyor.

Apple'ın her zamanki geleneğini sürdürdüğü varsayılırsa iOS 18, yaz boyunca geliştirici beta sürümüyle birlikte Haziran ayında duyurulacak. iOS 18, Eylül ayında tüm iPhone müşterilerine ücretsiz olarak indirilebilecek ve iPhone 16 serisine önceden yüklenecek.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

READ  Yeni bir Apple sızıntısı, iPhone 15 lansman şokunu doğruladı