Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple Kendi Kendine Onarım Salı’dan itibaren MacBook’lara Genişliyor

Apple Kendi Kendine Onarım Salı'dan itibaren MacBook'lara Genişliyor

Apple, self servis onarımı Mac dizüstü bilgisayarlara genişletiyor.

elma

elma Self servis onarım programını bazı dizüstü bilgisayarları kapsayacak şekilde genişletir, bu da bazı onarımları kendiniz yapabileceğiniz anlamına gelir.

Şirket, hem MacBook Air hem de MacBook Pro’yu içeren M1 çipli MacBook modellerinin kullanıcılarının 23 Ağustos Salı gününden itibaren sertifikalı parçalar sipariş edebilecek, onarım kılavuzlarına erişebilecek ve bu cihazları onarmak için araçlar kiralayabilecek veya satın alabileceklerini söyledi. mevcut durumda Pazartesi.

Apple, müşterilerin izleme dörtgeni, pilli büyük harf, ekran ve daha fazlası dahil olmak üzere bir düzineden fazla onarımı kendileri gerçekleştirebileceklerini söyledi. Daha sonra ek onarım seçenekleri ekleyecektir.

Bu senenin başlarındaApple, iPhone 12, iPhone SE ve iPhone 13 modelleri için bir self servis onarım programı başlattı. Programa bazı MacBook’ları eklemek, şirketin tüm ürünleri için self servis onarımı genişletme planının bir parçası.

Apple, programın Avrupa’dan başlayarak diğer ülkelere yayılacağını ve bu yıl içinde diğer MacBook modellerini de içereceğini söyledi.

Apple’ın müşterilerin cihazlarını tamir etmelerine izin verme kararı, “onarım hakkı” hareketinin, tüketicilere ürünleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için ABD düzenleyicilerini lobi yapmasıyla ortaya çıktı.

Müşteriler, doğrudan satın almayı tercih etmezlerse, Apple’dan gadget’ları bir hafta boyunca 49 ABD dolarından ücretsiz kargo ile kiralayabilirler. Bazı durumlarda, müşteriler değiştirilen bir parçayı geri dönüşüm için iade ettikleri için de kredi alabilirler.

Programın açılmasına rağmen, Apple bir blog yazısında, elektronik cihaz tamir deneyimi olmayan müşterilerin büyük çoğunluğu için orijinal Apple parçalarına sahip sertifikalı bir teknisyeni ziyaret etmenin hala “onarım almanın en güvenli ve en güvenilir yolu” olduğunu söyledi. “