Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın 7 Eylül’de bir iPhone ve Apple Watch etkinliği planladığı söyleniyor

Apple'ın 7 Eylül'de bir iPhone ve Apple Watch etkinliği planladığı söyleniyor
yakınlaştır / iPhone 13 Pro Maks.

samuel akson

Hayatta kesin olan üç şey var: ölüm, vergiler ve Eylül’de yeni iPhone’lar. Bloomberg Mark Gorman’ın fotoğrafı. Raporlar Bu yılki iPhone etkinliğinin 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleşeceğini.

Gurman’a göre, profesyonel olmayan iPhone 14 serisi, Apple’ın son birkaç nesilde sattığı 5.4 inçlik küçük ekran boyutunu kaybedecek. Bunun yerine, standart 6.1 inçlik modele, mevcut iPhone Pro Max modelinin ekran boyutuyla eşleşen büyük bir 6,7 inç ekrana sahip bir sürüm eklenecek. Ancak bu telefonlar da mevcut Apple A15 Bionic çipini kullanmaya devam edecek ve dış görünüşüyle ​​iPhone 13’e benzeyecek.

Mevcut kamera çentiğini ön kamera ve FaceID tarayıcı için bir çift delikli oyukla değiştirdiği için iPhone 14 Pro’nun daha da heyecan verici olduğu söyleniyor; Birçok Android telefon, ekran alanından tasarruf etmek için benzer deliklere sahip yuvalara çoktan geçti. Pro telefonların daha hızlı bir çip ve 48 megapiksel geniş açılı kameranın yanı sıra 12 megapiksel ultra geniş kameralarla donatılmış daha büyük üç lensli kamera dizisi alacağı bildiriliyor.

Raporda, Apple’ın yeni Apple Saatleri de tanıtmayı planladığı belirtiliyor. Series 8 saatlerinin ek olarak mevcut Series 7’ye benzer standart bir model içerdiği söyleniyor. Daha büyük ve daha sağlam bir titanyum model olduğu söyleniyor. Daha uzun pil ömrü ve ek fitness izleme özellikleriyle.

Temel Apple Watch SE’nin daha hızlı bir çip alacağı bildiriliyor – mevcut SE, Apple S5’i kullanıyor ve yeni bir çip S6, S7 veya henüz duyurulmamış daha yeni bir çipi kullanabilir. Umarım bu yeni SE modeli, şirketin uzun süredir devam eden Apple Watch Series 3’ün sonu anlamına gelir. hala satıyor Bu sonbaharda watchOS 9 güncellemesini almayacak olsa da.

READ  Gran Turismo 7'nin diğer yıldızlarına daha yakından bir bakış - insanlar

7 Eylül’de yeni iPhone’ların ve saatlerin duyurulması, en azından bazı yeni cihazların ay ortasında satın alınabileceği anlamına gelebilir, bu da kabaca iOS 16’nın piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelir – Gorman, Apple Store çalışanlarına Apple Store çalışanlarına hazırlık yapmalarının söylendiğini söyledi. 16 Eylül lansmanı.

Apple, Eylül etkinliğini tamamlamak için genellikle Ekim ayında iPad ve Mac’e odaklanan bir etkinlik düzenler; bu, bu ürünlere ilişkin güncellemeleri ve macOS Ventura’nın piyasaya sürülmesini bekleyebileceğimiz zamandır. iPadOS 16’nın gecikmesi hakkında konuşuluyor. Gurman, sonunda düşük kaliteli iPad, yeni M2 tabanlı iPad Pro ve güncellenmiş bir Mac mini ve MacBook Pro için yıl sonundan önce bir USB-C sürümü göreceğimizi tahmin ediyor.