Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın bir sonraki AirTag’i 2025’te gelebilir

Apple’ın bir sonraki AirTag’i 2025’te gelebilir

Belki henüz AirTag’inizi değiştirmeyi düşünmediniz bile. ama Bloomberg Raporlar Apple, 2025 ortalarında piyasaya sürülebilecek yeni bir ürün üzerinde çalışıyor. Yeni AirTag’in daha iyi konum takibi sağlayan güncellenmiş bir çip içereceği bildiriliyor; bu, izleyiciler arasındaki rekabet arttıkça ihtiyaç duyabileceği bir gelişme.

Apple güncellenmiş AirTag’i yayınladığında, Bluetooth izleme ortamı hem Android hem de iOS’ta çok farklı görünecek. Geçen ay Google, kullanıcıların yakındaki Android cihazlardan gelen sinyalleri kullanarak telefonlarının yerini bulmalarına olanak tanıyan yeni Cihazımı Bul ağını duyurdu. Tile’ın sahibi olan güvenlik hizmetleri şirketi Life360 bile, Bluetooth etiketlerini bulmak için uyduları kullanan kendi konum izleme ağını oluşturuyor.

Geçen haftaki iOS 17.5 güncellemesinde Apple nihayet iPhone’ların üçüncü taraf Bluetooth etiketleri için istenmeyen izleme uyarıları göstermesine izin vermeye başladı. Bir iPhone kullanıcısında bilinmeyen bir AirTag veya başka bir üçüncü taraf izleyici bulunursa, kullanıcı bir uyarı alacak ve yerini bulmak için bir ses çalabilecek. Bu özellik, iPhone ve Android cihazlarda takip edilmeyi önlemek için oluşturulan sektör spesifikasyonunun bir parçasıdır. Chipolo, Pebblebee ve Eufy dahil olmak üzere Bluetooth izleyicileri üreten birçok şirket yeni standarda katılıyor.

READ  Far Cry 6, Stranger Things'in kesişim noktasını ekler ve bu devasa açık dünya oyununu ücretsiz oynayabilirsiniz | Oyunlar | eğlence