Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın çarpıcı iPhone 14 tasarım kararı aniden mantıklı geldi

Apple’ın çarpıcı iPhone 14 tasarım kararı aniden mantıklı geldi

elma almak iPhone 14 ile büyük kumar oynayın Beklediğim şey birçok kullanıcıyı kızdıracak. Ama şimdi nedenini biliyoruz…

Yeni bir TrendForce raporuna göre (bkz. Mac söylentileri), Apple’ın iPhone 14’e iPhone 13’te kullanılan A15 çipinin aynısını sağladığı yönündeki tartışmalı iddialar tamamen doğru değil. Araştırma, ince ama önemli bir yükseltme yapılacağını iddia ediyor.

TrendForce, iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in 2021 iPhone 13 ve iPhone 13 Mini’ye kıyasla RAM’de %50 artış elde edeceğini bildiriyor:

  • iPhone 13 ve iPhone 13 Mini: 4 GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 ve iPhone 14 Maks: 6 GB (LPDDR4X)

Bu artırılmış RAM, Apple’ın iPhone 13 Pro modellerinde kullandığı şeydir; bu, Apple’ın ‘profesyonel performans’ iPhone 14’ü daha uygun bir fiyata pazarlayabileceği anlamına gelir. Üstelik bu ekstra RAM çok göze çarpıyor. Testte gerçek faydalar Benim önsezim, Apple’ın iPhone 13 Pro için 5 çekirdekli bir GPU ile iPhone 13 için dört çekirdekli bir GPU ile eşleştireceği yönünde.

Evet, teknik olarak, bu hala geçen yılın cihazı ama en azından kayda değer artışlar var – Apple gerçekten planlıyorsa çok önemli olacak bir şey Tartışmalı olarak çipi yeniden adlandırma.

Öte yandan, iPhone 14 Pro ile diğer modeller arasındaki performans farkı hala genişlemeye devam ediyor. Bunun nedeni, TrendForce raporunun ikinci bölümünün Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i LPDDR4x’ten 1,5 kat daha hızlı (6400’e 4266 Mbps) ve aynı zamanda güç açısından daha verimli olan LPDDR5 RAM’e yükselteceğini iddia etmesidir.

Buna, Pro modelleriyle yeni bir A16 çipine geçişi ekleyin ve 2022’de “profesyonel olmak”, önceki iPhone nesillerinde olduğundan çok daha fazlasını ifade edecek. iPhone 14 Pro modelinin ek ayrıcalıklı özellikleri arasında bir yeni tasarımVe Yükseltilmiş kameralar f – Büyük fiyat artışı.

Tüm bunlara rağmen, 2023’te Apple’a uygulanması muhtemel mevzuat değişiklikleri, bunu bizzat yapacağım anlamına geliyor. Bu yıl tüm iPhone modellerinden kaçının. Ancak yeni iPhone 14 Pro’nun cazibesine direnmenin zor olacağını takdir ediyorum.

___

Gordon’ı takip et Facebook

Forbes hakkında daha fazlası

Forbes’tan daha fazlasıApple Insider, iPhone 14 fiyatlarının küresel olarak arttığını açıkladı

READ  Mortal Kombat 1, Johnny Cage rolündeki Jean-Claude Van Damme'a "ilk bakışını" paylaşıyor