Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın ilk iPhone Rapid Security Response yamasının bir sorunu vardı, ancak şimdilik sorun yok

Apple, geçen yıl WWDC’de iPhone, iPad ve Mac için yeni “Hızlı Güvenlik Yanıtı” güncellemelerini duyurdu ve bugün, İlk halka açık yama Sisteme koymaya başladı. Yeni güncelleme tüm iPhone’ların “çevrimdışı” olduğunu iddia ettiğinde başlangıçta başladıktan sonra, yeni yama artık cihazlarımıza sorunsuz bir şekilde yüklendi.

Rapid Security Response sisteminin işleri kolaylaştırması, bazı cihazlara yeniden başlatma gerekmeden yüklenebilen daha büyük sistem güncellemeleri arasına güvenlik düzeltmeleri eklemesi ve kullanıcıların bunları tamamen devre dışı bırakmasına veya herhangi bir soruna neden olursa kaldırmasına izin vermesi bekleniyor. .

Arada incelediğimiz her iPhone kenar En son iOS yazılımını (iOS 16.4) çalıştıran çalışanlar, 85 MB yamanın Türkiye saatine göre 13:00’te kullanıma sunulmasından sonra kullanıma sunulduğuna dair bir bildirim gösterdi.

Tek sorun, bir kez yüklemeye çalıştığımızda, aldığımız tek şey “Güvenlik yanıtı doğrulanamadı” yazan bir hata mesajıydı. “Artık internete bağlı olmadığınız için iOS 16.4.1(a) Güvenlik Yanıtı Doğrulaması başarısız oldu” diyerek devam etti.

Twitter üzerinden yorumların hızlı taranması, redditve diğer platformlar, birçok kişinin aynı sorunla karşılaştığını ortaya koyuyor.

Ancak, 15:30 PM ET civarında, mevcut tüm cihazlara yaklaşık 30 saniye içinde uygulanan güncelleme ile süreç sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı. Apple, yamanın giderdiği sorunları açıklamak için iOS veya diğer platformlar için güvenlik sayfasını henüz güncellemedi.

Apple, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi ve şu an itibariyle, hata mesajlarının neden göründüğü belli değil. Destek sayfasına göre, iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3.1 için ilk güvenlik güncellemeleri artık mevcut.

READ  Apple özel iPhone 14 fiyat şokunu ortaya koyuyor