Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Astrofotograf tarafından çekilen, güneşten yükselen devasa, milyon mil uzunluğunda bir tüy

Andrew McCarthy, güneşten yükselen devasa bir tüy yakaladı.  Plazma akışı yaklaşık bir milyon mil boyunca uzanıyordu.  Olay küçük bir güneş fırtınası sırasında meydana geldi.

Astrofotoğraf, Güneş’in yüzeyinden milyonlarca kilometrelik devasa bir bulut yakalıyor: Çarpıcı görüntü, uzayda süzülürken saatte 100.000 mil yol kat eden parlayan bir plazma akışını gösteriyor

  • Amatör bir astrofotograf, altı saatlik bir süre içinde güneşin bir milyondan fazla fotoğrafını çekti.
  • Bir güneş fırtınası patladı ve şimdiye kadar gördüğü en büyük güneş ışığına neden oldu
  • Yaklaşık bir milyon mil uzunluğa kadar büyüyen çıkıntıdan bir plazma tüyü oluşmaya başladı, sonra ayrıldı ve kaybolana kadar uzayda süzüldü.

Reklamlar

Amatör bir astrofotograf, teleskopunu güneşe doğrulttu ve ateşli yüzeyden saatte 100.000 mil hızla yükselen bir bulutun bir milyon milden fazla uzaklaştığını fark etti.

Andrew McCarthyArizona’da yaşayan D., DailyMail.com’a altı saat boyunca bir milyondan fazla fotoğraf çekerek son görüntüyü elde etmek için “bir araya getirdiği” – ancak şaft çok büyük olduğu için yalnızca yarısını yakalayabildiğini söyledi. fotoğrafta onlardan.

Enerjik, sıcak manyetik gaz atımı veya koronal kütle atımı (CME), McCarthy’nin şimdiye kadar gördüğü en büyük güneş çıkıntısı olduğunu söylediği şeyi serbest bıraktı – yüzeyden yaklaşık 500.000 mil uzağa uzanan parlak özellik.

McCarthy’nin güneşi fark ettiği gün, güneşte küçük bir güneş fırtınası patlak verdiğinde, gözüne çarpan büyük çıkıntıyı yarattı.

“Çok fazla şöhretin gelmeye başladığını fark ettim – heyecan verici bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğuna dair açık bir işaret” dedi.

Bu yüzden teleskopu sivri tuttum [at] Ve CME formunu izledim.

Bunlar güneş astronomlarının deneyimlediği anlar.

24 Eylül’de Güneş’te bir güneş fırtınasının patlak verdiği gün devasa bir bulut oluştu.

Ancak, Storm en düşük kategoride yer aldı ve muhtemelen Dünya’daki gözleri kaçırdı.

Plazma tüyü dev çıkıntıdan çıkmaya başladı ve ardından koparak saatte 100.000 mil hızla uzayda uçtu. canlı yayın olay.

Görüntüler, McCarthy’nin “değiştirilmelidir, çünkü teleskopu güneşe doğrultmak, aksi takdirde sizi kör eder” dediği, modifiye edilmiş 5 inçlik yansıtıcı bir teleskopla çekildi.

Sütun yavaşça büyümeye başladı, 200.000 mil’e ve ardından 600.000’e ulaştı ve bir milyondan fazla alana ulaştı ve uzaya patladı.

‘Bu, Dünya’dan Japon Dünyasına olan mesafedir’ [Jame Webb Space Telescope]Bir tweet paylaşın.

olan McCarthy, Sergi Uzayın harikalarını gösteren çarpıcı görüntülerden, en az iki saat boyunca kolonun patlamasını ve kükreyen ısıtılmış bir top yerine ayın boyutuna yaklaşırken uzaya doğru süzülmesini izledi. ilk başta olduğum gaz.

Ve ilerledikçe, daha da soluklaştı.

McCarthy DailyMail.com’a “Fotoğrafta gördüğünüz şöhret yaklaşık 500.000 mil, belki biraz daha az” dedi.

McCarthy güneşin bir milyondan fazla fotoğrafını çekti ve son parça için onları bir araya getirdi.  Kolonun kırılıp uzayda yüzene kadar büyümesini izleyin.  Fotoğraf benim çektiğim ham bir fotoğraf

McCarthy güneşin bir milyondan fazla fotoğrafını çekti ve son parça için onları bir araya getirdi. Kolonun kırılıp uzayda yüzene kadar büyümesini izleyin. Fotoğraf benim çektiğim ham bir fotoğraf

Güneşin 865.000 mil genişliğinde olduğunu fark ettiğinizde hayal etmek çok kolay!

“Canlı tweetlerimde takip ettiğim küçük parçalar bir milyon mil uzaktaydı, ancak bu parçalar son resme ulaşmadı.”

McCarthy, çok fazla fotoğraf kullandığı için, çekimlerine ‘şanslı fotoğrafçılık’ adı verilen bir tekniği dahil ettiğini açıklamaya devam etti.

“TIFF biçimini kullanıyorum (birçok fotoğrafçı video biçimini kullanıyor), çünkü bunun bana rüzgar hızlandığında veya koşullar kötü olduğunda kötü kareleri reddetme konusunda daha fazla kontrol sağladığını düşünüyorum” dedi.

Jonah bazen işleri zorlaştırır. ”

READ  Zaman Nasıl Döndü (ve Neyi Döndürmedi) Kuantum Fizikçileri