Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Astros, dünya şampiyonasını kazandıktan günler sonra GM James Click’ten ayrıldı. Kahramanları kim devralacak?

Astros, dünya şampiyonasını kazandıktan günler sonra GM James Click'ten ayrıldı.  Kahramanları kim devralacak?
James Click, genel müdür Astrolar Bu sezon dünya şampiyonluğunu kazanarak takıma geri dönmeyecek. (Fotoğraf Bob Levy/Getty Images tarafından)

Houston Astros, dünya şampiyonasını kazandıktan birkaç gün sonra genel menajer James Click’ten ayrıldı. Takım sahibi Jim Crane, Click’e sadece bir yıllık sözleşme teklif ettiği söylendikten sonra haberi Cuma günü duyurdu.

Uzantısı olan eski bir CEO olan Click Tampa Körfezi Işınları, 2020’nin başlarında, sinyal hırsızlığı skandalının ardından, askıya alınan ve görevden alınan General Motors Jeff Lono’nun yerini alacak. Film, Astros’un dönemlerine kargaşa ve belirsizlik yoluyla hakim olan başarı çizgisini sürdürdü. Takım her yıl sezon sonrasına ulaştı ve bu sezon iki kez Dünya Şampiyonalarına galip geldi.

ESPN’den Jeff Bassan raporu tıklaması, 44, Crane’den bir yıllık sözleşme teklifini reddettiBu da onu 2022’de kendisinin ve menajer Dusty Baker’ın altında çalıştığı topal ördek statüsüne geri döndürebilirdi.

Crane yaptığı açıklamada, “James’in tüm katkıları için minnettarız” dedi. “Üç sezonunun her birinde büyük başarılar elde ettik ve James bu başarının önemli bir parçası oldu. Kendisine kişisel olarak teşekkür etmek ve kendisine ve ailesine başarılar diliyorum.”

Crane’in sözlerine rağmen, GM şampiyonuna bir yıllık bir anlaşma teklif etme eylemleri farklı bir şey söylüyor: Takımı çalıştırmak için gerçekten tıklamak istemedi.

Houston’daki ön bürodaki salon, yeni taçlandırılmış beyzbol şampiyonlarının perde arkasındaki ürkütücü bir gelişmeyi temsil ediyor. Click and Baker’ın belirsiz 2023 durumu, playoffların ortasında zaten şaşırtıcıydı. Örneğin Philadelphia Phillies, yönetici Rob Thompson’ın geçici etiketini kaldırdı ve 10 Ekim’de başarılı bir sezon sonrasının ortasında ona iki yıllık bir sözleşme verdi. Crane ve Astros, 106 galibiyetlik sezonu ve World Series’i Click and Baker’daki kanıtlanmış liderlerden çok daha fazla hizmet almadan geçti.

Baker bu hafta başlarında 2023’e dönmeyi kabul etti.

Astros’tan Jim Crane ile James Click arasındaki kan davasına ne yol açtı?

Ekim raporları, Click ve Crane arasındaki gizemli bir sürtüşmeyi ima etti, ancak Dünya Serisi şampiyonları, bir sonraki sezon için beyzbolun en iyi CEO’sunu elinde tutmuyor, çağdaş ön büro odaklı spor tarihinde benzeri görülmemiş. Bir sonraki sezonun başlangıcından önce bir World Series galibi bırakan son büyük beyzbol yöneticisi, yankilerLarry McPhail 1947 – Diğer şeylerin yanı sıra, bir kutlama sırasında sarhoş bir katibi dövdüğü bir olayın ürünü.

READ  Bryce Harper Phillies, 2023'te ilk aşamada oynamaya hazırlanıyor: Takımın 'Full Go' planının içinde

En yakın karşılaştırma şu olabilir… Dave Dombrowski, şu anki beyzbol operasyonları başkanı filiz Astros az önce kazandı. Boston Red Sox Sahibi John Henry, 2018 Dünya Şampiyonasını kazandıktan bir yıldan kısa bir süre sonra, 2019’un sonlarında Dombrowski’yi görevden aldı ve ekibi ticareti de içeren tamamen farklı, maliyet bilincine sahip bir yöne yönlendirmek için CEO Chaim Bloom’u hızla işe aldı. alaycı evcil hayvanlar.

Sahibinin bu değişikliğin ardındaki amacının ne olduğu belli değil.

Ağır bir şekilde tıklamak, Astros’un Luhnow’un yarattığı aynı yönde hareket etmesini sağlar. Özellikle oyuncu geliştirme departmanındaki başarıları sayesinde takımlarının büyük bir kısmını dahili olarak inşa ettiler ve büyük, uzun vadeli anlaşmalardan kaçındılar. Ana dış eklemeler büyük ölçüde kısa vadeli (Justin Verlander’ı koruyarak) veya orta seviye bir çeşitlilikti, ancak çıkışlarına rağmen kazanmaya devam ettiler. George SpringerVe Gerrit Cole Ve daha yakın zamanda, Carlos Correa. Kore’ye bir teklifte bulundular ama sonunda onun uzaklaştığını gördüler. Sadece çaylak kısayolu yüklemek için Jeremy Peña ve izle Dünya şampiyonasının en iyi oyuncusunu kazan.

endüstriyel spekülasyon Yazan, Athletic’ten Ken Rosenthal Ekim’de Click’in Luhnow’un yalın süreci dışında ön büro ve personel araştırmasını güçlendirme kararına odaklanın. Ayrıca Crane’in Jeff Bagwell ve Reggie Jackson da dahil olmak üzere çevresindeki eski oyunculara daha çok güvendiğini belirtti.

Click, bir kontratı olmamasına rağmen bu haftaki GM toplantılarında Astros’u temsil etmeye devam etti. Crane Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenlediğinde, bir ilk rapor Baker ve Click’in yeniden duyurulacağını belirtti, ancak Click gazetecilere yeni bir anlaşması olmadığını çabucak söyledi.

“Şimdi tartışıyoruz” ESPN’e göre tıklayın. “Bence ne zaman tartışmalar olursa, o tamamlanmaz.”

Klick, ESPN’e Houston’a dönmeyi umduğunu söyledi, ancak son teslim tarihini iptal ettiği söylenen işletme sahibi Crane ile bazı felsefi farklılıkları inkar etmedi. Chicago Yavruları Yakalayıcı Wilson Astros’a Contreras.

READ  USMNT Dünya Kupası 2022: Amerika Birleşik Devletleri'nin Hollanda'yı üzmesi için anahtarlar arasında orta saha savaşını kazanmak ve saldırıyı yavaşlatmak yer alıyor

ESPN’e konuşan Klick, “Biz farklıyız. “C. Bakın, açıklamama izin verin. Çok farklı yaptığımız bazı şeyler var. Üzerinde çok anlaştığımız bazı şeyler var ve bu herhangi bir patron-çalışan ilişkisinde doğru olabilir. Bence o gerçekten oyunculuk yapmayı seviyor. hızlı. Bazı durumlarda, daha bilinçli bir yaklaşım benimseme eğilimindeyim. Çok talepkar ama aynı zamanda size maliyetini elde etmeniz için gereken kaynakları da sağlıyor.”

Astros’un ön ofisini şimdi kim yönetecek?

Click’s Exit aniden oldukça önemli bir soruyu gündeme getiriyor: MLB’deki en tutarlı başarılı organizasyonları kim devralacak? Bunu yapmaya devam edebilirler mi?

Sinyal çalma skandalı ve daha fazlası nedeniyle yoğun bir şekilde incelendi ve geniş çapta nefret edildi. Luhnow döneminde hiciv ve ayrık hareketlerAstros ön ofisi şüphesiz bir kazanan yarattı. Houston’ın zehirli bir kültür yaratıp yaratmadığını sorgulayan skandalla ilgili MLB raporunun ardından, operasyonu istikrara kavuşturmak için Rays’den Crane Click’i işe aldı.

Yapması… ve dünya şampiyonluğunu kazanması… ancak bir sözleşme taahhüdü ile ödüllendirilmemesi, işi almayı düşünen herkes için büyük sorular doğuracak. Crane daha fazla kaldıraç mı arıyor? Daha küçük bir ön büro mu istiyorsunuz?

Bu sorularla bile, muhtemelen beyzbolda en çok aranan işler arasındadır. Jose Altov gibi Star Center oyuncuları, Alex Bergman Ve Ürdün Alvarez Ekip dostu uzantılara zaten imza attılar. Diğerleri, gibi Kyle TuckerPeña ve başlangıç ​​rotasyonunun çoğu, iki veya daha fazla sezon için takımın kontrolü altında.

Astros için makul bir şekilde aday olarak kabul edilebilecek olan birkaç önemli beyzbol lideri son iki ay içinde ayrıldı. Uzun zamandır Astros CEO’su Pete Boutella ayrıldı San Francisco Devleri GM’nin beyzbol operasyonları başkanı Farhan al-Zaidi’nin liderliğindeki görevi, karar verme hiyerarşisinde yer alıyor. Oz Ocampo, bunun için çok fazla övgü alan uluslararası bir anket uzmanı Astros’un rotasyonundaki kilit oyuncuları keşfedinile GM asistanı olarak işe girdi. Miami Marlinleri.

READ  2022 NBA Draft piyango sonuçları: Magic genel seçimde birinci, Thunder Land ikinci, Kings ilk dörde sıçradı

Hemen akla gelen en belirgin isim David Stearns olacaktır. adına adım atmak Milwaukee Bira Üreticileri Beyzbol Operasyonları Şefi Ekim ayının sonlarında beyzbol dünyasını şaşırttı ve New York Mets’e bir gemiye atlamayı planladığı yönündeki spekülasyonları ateşledi. Aynı şüphe şimdi yeniden ortaya çıkacak, ancak Astros ile ilgili olarak. Brewers Company’yi devralmadan önce Luhnow’un altında Houston’daki ön büroda çalıştı.

Stearns’in Brewers ile sözleşmesi devam ediyor ve onu işe almak için yapılacak herhangi bir girişim, Milwaukee takım sahibi Mark Attanasio’nun iznini gerektirecek. Kabul edip etmeyeceği konusunda oldukça hassas.ya da bira üreticilerinin böyle bir şey yapması halinde ne gibi bir tazminat isteyebilecekleri.

Luhnow – bir Astros tank mühendisi ve savaşa geri döndü – şu anda bir futbol yöneticisi olarak hizmet ediyor ve askıya alındıktan sonra oyuna geri dönmeyen tek ana karakter. Yönetmen AJ Hinch artık bir dosyadan sorumlu Detroit KaplanlarıBench antrenörü Alex Cora, Red Sox yöneticisi olarak görevine geri döndü. Bir maça başlamadan önce New York Mets’in teknik direktörlüğünü kaybeden oyuncu Carlos Beltran, bir takımla başka bir iş bulamadı, ancak televizyonda çalışıyor. Luhnow, MLB’ye geri dönme konusundaki ilgiyi küçümsedi Sports Illustrated bu yılın başlarında onunla konuştuğunda.