Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Asya piyasaları ABD enflasyon raporunun ardından yükselirken Hong Kong hisseleri %5’ten fazla değer kazandı

Asya piyasaları ABD enflasyon raporunun ardından yükselirken Hong Kong hisseleri %5'ten fazla değer kazandı

Kazanç önizlemesi: SoftBank, önceki kayıpları gördükten sonra net kar bildirdi

SoftBank’ın net kar açıklaması bekleniyor sonraki üç aylık kazançlarda.

Refinitiv tarafından yapılan bir ankete göre, medyan tahmin, Japon devinin 30 Eylül’de sona eren ikinci çeyrek için yıllık 2,769 trilyon yen (19,5 milyar $) net kar bildirmesini bekliyor.

şirket yayınladı İki ardışık üç aylık net zarar30 Haziran’da sona eren ilk çeyrekte 3.16 trilyon yen net zarar ve 30 Mart’ta sona eren dördüncü çeyrekte 2.1 trilyon yen net zararla.

– Lee Ying Shan

Hong Kong taşıyıcıları: Alibaba, JD.com, Tencent açılışta yükselişte

Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Çinli teknoloji şirketlerinin hisseleri, erken Asya ticaretinde en geniş olarak ortaya çıktı. Hang Seng Endeksi %6’dan fazlası kısaca eklendi.

teknoloji devleri Ali baba Ve JD.com Sırasıyla %7.94 ve %10 arttı. Tencent %9.16 eklendi ve Mituan %12,26 kâr.

– Lee Ying Shan

Para birimi kontrolü: Japon yeni ve Çin yuanı güçlendirilmiş seviyelerde

bu Japon Yeni Ve Çin yuanı ABD’den sonra güçlü seviyelerde seyrediyor dolar endeksi Beklenenden daha zayıf bir enflasyon raporu üzerine gecede %1’den fazla düştü.

Japon yeni, dolar karşısında 141.63’te kaldı ve Ekim ayında 150’den sonra gevşemeden önce iki ay içinde görülen en güçlü seviyelerin etrafında gezindi.

Yerel yuan 7.18 civarındaydı ve aynı zamanda yaklaşık bir aydır dolar karşısında en güçlü seviyesinin yakınında işlem görüyor.

– Jie Lee

Asya ve Pasifik endeksleri ABD enflasyon raporunun ardından kapılarını açıyor

CNBC Pro: Fon Yöneticisi, Bitcoin Daha Fazla Düşecek – Bu Katalizör Başlayana Kadar

Bitcoin, aralıktaki tüm zamanların en yüksek kripto para birimi değişiminden %75 düştü iflasın eşiğinde. Böyle bir ortamda, bir tahvil fonu yöneticisi, fiyatların yükselmesi için gereken tek şeyi ortaya çıkarır.

READ  HSBC, iklim değişikliği konusundaki yorumları nedeniyle bankacıyı askıya aldı

Cross Border Capital’den Michael Hoyle ayrıca katalizör eksikliği nedeniyle yatırımcıların “biraz erken” girme riskinin arttığını söyledi.

CNBC Pro aboneleri daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Ganesh Rao

TÜFE beklenenden az yükseldi

ABD Tüketici Fiyat Endeksi – geniş bir enflasyon ölçüsü – Ekim’de bir önceki aya göre %0,4 arttı. Yıllık bazda, tüketici fiyat endeksi %7,7 arttı.

Dow Jones tarafından ankete katılan ekonomistler, aylık %0,6 ve yıldan yıla %7,9 artış bekliyorlardı.

Değişken gıda ve enerji maliyetleri hariç tutulduğunda, çekirdek TÜFE aylık %0,3 ve yıllık %6,3, ilgili tahminlere göre %0,5 ve %6,5 arttı.

– Jeff Cox

Dolar endeksi Aralık 2015’ten bu yana en kötü günü için hızlı ilerliyor

ABD doları Perşembe günü, yatırımcıların enflasyonun zirve yapmış olabileceğini gösteren, beklenenden daha zayıf olan Ekim TÜFE raporunu neşelendirmesiyle diğer para birimleri sepeti karşısında düştü.

Dolar endeksi %2 düşerek 4 Aralık 2015’ten bu yana en kötü günlük performansının yolunu tutuyor. Endeks %2,1’den fazla düşerse 2009’dan beri görülmeyen seviyelere ulaşacak.

Bu hafta dolar endeksi %2,3 düştü ve Mart 2020’den bu yana en kötü haftasını yaşıyor.

– Carmen Renick

Biden, G20 zirvesi öncesinde Xi’nin Putin ile ilişkisi hakkında endişelerini dile getirdi

ABD hükümeti en kapsamlı ihracat kontrollerinden bazılarını uygulamaya koydu, ancak bunların amacı Çin’i gelişmiş yarı iletkenlerden izole etmek. Analistler, hareketin Çin’in yerel çip endüstrisini engelleyebileceğini söyledi.

Mandel Ngan | AFP | Getty Resimleri

Başkan Joe Biden’ın önümüzdeki hafta Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Rusya’nın Ukrayna’daki savaşını yüz yüze görüşmesi bekleniyor.

İki lider arasındaki görüşme, Biden’ın ABD başkanlığını devralmasından bu yana ilk kez gerçekleşiyor. Endonezya’nın Bali kentinde yapılacak G20 zirvesinden önce yapılacak..

READ  Mega Millions ikramiyesi 422 milyon $ nakit ödeme potansiyeli ile 820 milyon $'a yükseldi

Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili gazetecilere telefon görüşmesinde yaptığı açıklamada, “Başkan Xi’nin Ukrayna’daki durumu Rusya’nın saldırganlık savaşıyla nasıl gördüğümüz konusunda dürüst ve doğrudan olacağını düşünüyorum” dedi.

“Bu, Başkan ve Başkan Xi’nin daha önce birkaç kez konuştuğu bir konu. Mart ayında video görüşmelerinde bu konuyu kapsamlı bir şekilde konuştular ve ardından Temmuz ayında tekrar konuştular, bu yüzden ikisi arasında devam eden bir konuşmanın parçası.” İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan yetkili, isminin açıklanmaması şartıyla konuşan yetkiliyi de ekledi.”

– Amanda Macias